kocaeli , 05-08-2020

Dilovası Anne Kütüphanesi açıldı

Okuma Sanatı Kulübü'nün girişimleriyle Dilovası Anne Kütüphanesi tamamlandı ve açılışı gerçekleştirildi

12:45:37 | 2019-06-13

Başarılı projelere imza atmış olan Okuma Sanatı Kulübü, Dilovası Anne Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın önderliğinde kurulan Okuma Sanatı Kulübü,  30’un üzerinde söyleşi gerçekleştirmiş, tüm Türkiye’de 50 binin üzerinde kitap toplamış, 40 kuruma kitap desteği sağlamış bir oluşum olarak ilimizde özellikle Dilovası bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırmıştı. Bu bölgedeki kadınları daha aktif daha sosyal bir hale getirmek adına anne kütüphanesi kurmayı ve bu kütüphane içinde çeşitli etkinlikler yapmayı hedefleyen kulüp amacına ulaştı.

Nene Hatun Anaokulu’nda belirlenen bir sınıf, hayırsever Şennur Zengin babası Hacı Mustafa Gümüş adına kütüphaneye çevrildi ve Okuma Sanatı’nın da kitap desteği ile Dilovası annelerine armağan edildi. Anne kütüphanesinin kurulmasıyla okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılan annelere aynı zamanda çeşitli etkinlikler düzenleyip toplumda kadının daha aktif ve mutlu olması amaçlanıyor.

 

 

Kütüphanenin açılışına; Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, eşi  Sevim Alkan, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Okuma Sanatı Kulübü sorumlusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ile anneler katıldı.
ETİKET :   okuma sanatı kulübü anne küpüthanesi dilovası tülay yanıkoğlu yazıcı şennur zengin hayırsever hacı mustafa gümüş

Tümü