kocaeli , 22-04-2019

Derince Fatih’in öğrencileri gururlandırdı

Derince Fatih Ortaokulu öğrencileri, ‘‘Dünyayı Kurtarıyorum’ isimli uzay oyunu projesiyle Türkiye birincisi oldu

16:12:12 | 2018-09-13

Derince Fatih Ortaokulu öğrencileri Abdulsamet Günhan, Kadir Mengutas ve Eren Batuhan Akman Microsoft Türkiye, Qnb Finansbank ve Habitat Derneği’nin beraber düzenlediği ‘Kodu Cup 2018 Bilgisayar Kodlama ve Yazılım Yarışması’nda yaptıkları ‘Dünyayı Kurtarıyorum’ isimli uzay oyunu projesiyle Türkiye birincisi oldu. Bilişim teknolojileri öğretmeni Melike Portakal Erdoğan’ın desteğiyle projeyi hazırlayan öğrenciler, yarışmaya ‘Fatihin Yıldızları’ adıyla katıldı. 165 okulun katıldığı yarışmadan Türkiye birincisi olarak dönen öğrenciler, okula ve öğretmenleri Melike Portakal Erdoğan’a büyük gurur yaşattı. Ödüllerini Qnb Finansbank Kristal Kule’de gerçekleşen törende alan öğrenciler, çok mutluydu.

 

GURUR DUYUYORUM

Öğrencileriyle gurur duyduğunu söyleyen bilişim teknolojileri öğretmeni Melike Portakal Erdoğan, “Bilgisayar laboratuvarı olmayan okulumuzda kısıtlı imkanlarla emek vererek bu gururu bize yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bu yarışmayı düzenleyen ve öğrencilerimin geleceğine bir umut olarak dokunan, onlara yeni ufuklar açan herkese teşekkür ederim. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

 

YÜREKTEN KUTLUYORUM

Öğrencilerin aldığı başarıyla gururlanan Derince Fatih Ortaokulu Müdürü Seher Akgün de “Öğrencilerimiz Günümüz bilişim cağının vazgeçilmezi olan kodlama ve yazılım sistemiyle oluşturdukları bu başarılı çalışmaları ile bizlere neler yapabildiklerini ve daha neler yapabileceklerini gösterdiler. Türkiye genelinde yapılan ve geniş katılımı olan bu yarışmada kendilerini ifade edişleri, özgüvenleri, okulumuzu ve hatta ilimizi temsil etmiş olmaları bizleri son derece onurlandırmıştır. Fatih Ortaokulu ailesine bu güzel başarıyı armağan etmiş olan öğrencilerimizi ve onların ufkunu açan öğretmenimiz Melike Portakal Erdoğan’ı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

 
ETİKET :   Derince Fatih Ortaokulu

Tümü