kocaeli , 28-05-2020

Cumhuriyet Resepsiyonu’na yoğun ilgi

Cumhuriyetimizin 96’ncı yılı, Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na siyasilerin, iş dünyasının, asker erkanın, emniyet mensuplarının ve sivil toplum kuruluşlarının ilgisi yoğundu

11:34:55 | 2019-10-30

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yılı Kocaeli Valiliği tarafından Başiskele’deki Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ile kutlandı. Resepsiyon, Barış Pınarı Harekatı’nda şehit düşen Darıcalı askerimiz Onbaşı Tahsin Sarıtosun ve Gölcüklü askerimiz Teğmen Kamuran Ablak’ın anısına sakin ve müziksiz bir ortamda gerçekleştirildi. Resepsiyona ev sahipliği yapan vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy salonun girişinde, davetlileri tek tek tokalaşarak karşıladı. Atatürk fotoğrafları ve Türk Bayrağı ile donatılan resepsiyon salonunda davetlilere kokteyl verildi.

 

BÜYÜK İLGİ

Resepsiyona; Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet Komisyon Başkanı Muhuttin Paça Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, AK Parti  İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan Aslan, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ilçe kaymakamları, ilimizde faaliyet gösteren STK başkanları, şehit aileleri, gaziler ve birçok davetli katıldı. 

 

 

ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ

Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, karşılama merasimi sonrası  birlikte masaları tek tek gezerek herkesin bayramını kutladı. Daha sonra davetlilere hitaben konuşma yapan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Cumhuriyetimiz 96 yıl önce büyük zorluklarla kuruldu. 19 Mayıs 1919’da Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışıyla başlayan kurtuluş mücadelesi Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Eğer ki bugün aynı bayrak altında birlikte, özgürce yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyetin koyduğu hedefleri kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğiz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun ” dedi.

 

PASTA KESİLDİ

Vali Aksoy’un konuşmasının ardından cumhuriyetimizin 96’ncı yılı için hazırlanan pasta protokol tarafından kesildi. Pasta kesiminin ardından davetliler, hem sohbet etti hem de ikramları tattı.

 

ETİKET :   resepsiyon 29 ekim cumhuriyet bayramı cumhuriyet yoğun katılım şehitler kocaeli