kocaeli , 16-07-2020

Çocukları için kukla gösterisi yapılacak

Daha önce kent merkezindeki etkinliklerle sahne alan 'Kaçma Saati' isimli müzikli kukla oyunu bu defa şehir merkezinden uzak mahallerde oturan çocuklar için sahne almaya başlıyor

11:42:12 | 2020-01-14

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in her fırsatta ifade ettiği  'Çocuklar gülerse, dünya güler' sözünden yola çıkarak daha önce kent merkezindeki etkinliklerle sahne alan 'Kaçma Saati' isimli müzikli kukla oyunu bu defa Karaabdülbaki Mahallesinde oturan çocuklar için sahne alacak. Ayrıca kukla gösterisinin Karaabdülbaki Mahallesi’ndeki gösteriminin ardından İzmit’te kent merkezinden uzaktan oturan çocuklar için çeşitli mahallelerde gösterime gireceği ifade edildi.

 

15 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ

Çocukların görsel eğitimi ve gelişimine katkı sunmak düşüncesiyle Karaabdülbaki Mahallesinde eğitim veren anaokulu sınıfı öğrencileri için Vaveyla Art Ensemble ekibinin kurguladığı “Kaçma Saati” isimli müzikli kukla oyunu 15 Ocak Çarşamba günü saat 12:30’da ücretsiz olarak gösterime girecek.

 

 

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Vaveyla Art Ensemble ekibinden Ayşegül Yıldız Ulaş’ın yazdığı, Dilan Mine Uğurlu ve Hilal Arıcan’ın kukla tasarımını yaptığı ve Zeynep Çağla Şenol, Nursel Çeliktürk, Dilan Mine Uğur ile Hilal Arıcan’ın oynadığı “Kaçma Saati” isimli müzikli kukla oyunu minik izleyenler neşe dolu zaman geçirmesini sağlayacak.
ETİKET :   vaveyla tiyatro kukla gösterimi sahne kaçma saati mahalle çocuk görsel izmit belediyesi kocaeli

Tümü