kocaeli , 28-02-2020

Çocuklar, müzikli kukla gösterisi ile eğlendi

Kent merkezindeki etkinliklerle sahne alan ‘Kaçma Saati’ isimli müzik kukla oyunu, bu kez Karaabdülbaki Mahallesi’nde oturan çocuklar için sahne aldı

12:20:43 | 2020-01-17

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in her fırsatta ifade ettiği ‘Çocuklar gülerse, dünya güler’ sözünden yola çıkarak daha önce kent merkezindeki etkinliklerde sahne alan “Kaçma Saati” isimli müzikli kukla oyunu bu kez Karaabdülbaki Mahallesi’nde oturan çocuklar için sahne aldı. Kukla gösterisini izleyen çocukların mutluluğu ise görülmeye değerdi. Ayrıca kukla gösterilerinin İzmit’te kent merkezinden uzak oturan çocuklar için çeşitli mahallelerde gösterime girmeye devam edeceği belirtildi.

 

ÇOCUKLAR EĞLENDİ

Çocukların görsel eğitimi ve gelişimine katkı sunmak düşüncesiyle Karaabdülbaki Mahallesi ve İzmit’in çeşitli mahallerinde gösterime giren Vaveyla Art Ensemble ekibinden Ayşegül Yıldız Ulaş’ın yazdığı, Dilan Mine Uğurlu ve Hilal Arıcan’ın kukla tasarımını yaptığı ve Zeynep Çağla Şenol, Nursel Çeliktürk, Dilan Mine Uğur ile Hilal Arıcan’ın oynadığı ‘Kaçma Saati’ isimli müzikli kukla oyunu minik izleyenleri tarafından büyük beğeni toplarken çocuklar doyasıya eğlendi.

 

 

BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

Kukla gösterisini çocuklarıyla birlikte izleyen aileler ve Karaabdülbaki Mahallesi Muhtarı Hüdayim Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e mahallerinde çocuklar için böyle bir etkinliğe imkan sundukları için teşekkürlerini iletti.

 
ETİKET :   Karaabdülbaki Mahallesi çocuklar kukla oyun gösteri fatma kaplan hürriyet izmit belediyesi proje

Tümü