Çocuklar enerji tasarrufunu öğreniyor

PAYLAŞ

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde, geleceğimizin mimarı olan çocukların enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirilme ve tasarruf yolları anlatıldı

Enerji Tasarrufu Haftası münasebetiyle, Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri çocuklarını bilinçlendirmek, bulundukları her ortamda, enerjiyi daha verimli kullanan ve enerji verimliliği konusunda ülkesine katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirmek için farkındalık etkinliği düzenledi.

ENERJİ TASARRUFU HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ 

Kartepe Belediyesi’nin sürdürülebilir çevre politikası hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Bilgi Evleri, enerjinin günümüzdeki önemi hakkında temel bilgileri eğlenceli bir dille öğrencilere anlatılmasını sağladı. Tasarruf ve enerji nedir, tasarruf yöntemleri, evimizde nasıl enerji tasarrufu yaparız, doğalgaz nedir, enerjinin çeşitleri ve ülkenin enerji sektöründeki konumu gibi konuların önemi vurgulanarak çocuklar bilinçlendirildi.

BİLİNÇLİ GELECEK

Enerji konusunda tasarruf metodlarının anlatıldığı, bireysel olarak günlük hayatlarında alacakları tedbirler ile ülke ekonomisine katkı sağlayabilecekleri konusunda bilinçlendirilen öğrencilere, hava, su ve toprağı birlikte korumak ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak için uygulaması kolay teorik bilgiler verildi. Bunun yanında enerji tasarrufu konusunda öğrenciler üzerinde pozitif yönde kalıcı davranış değişiklikleri oluşması için animasyon, sunum ve afiş gibi çocukların ilgisini çeken ve farklı duyulara hitap eden eğitim materyalleri kullanılarak, çeşitli el işi etkinlikleri yaptırıldı. Verilen eğitimlerin günlük hayatlarına olumlu katkılar sunduğunu belirten öğrenciler, birbirinden çeşitli ve faydalı bu imkanları sağlamak Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın