Çocuklar bilimi keşfediyor

PAYLAŞ

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, çocuklar için düzenlediği eğitici ve öğretici faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle de çocukları buluşturmaya devam ediyor

17 farklı mahallede hizmet veren Kartepe Belediyesi Bilgi evlerinden, Rahmiye İbn-i Sina Bilgi Evi ve FSM Bilgi Evi öğrencileri, hafta sonu Seka Kâğıt Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi’ne ziyarette bulunarak; kâğıdın tarihini ve üretim sürecini keşfetti ve zamanda yolculuk yapma imkânı buldular.

KOCAELİ BİLİM MERKEZİNİ GEZDİLER

Eğlenerek öğretmeyi amaçlayan ve çocuklara bilimin her yönünün sevdirilerek anlatıldığı Kocaeli Bilim Merkezi’ne de giden çocuklar, görevlilerin merak uyandıran sunumlarıyla bilimsel düşünce ve araştırma alışkanlıkları da kazandı. Gönüllerince bir gün geçiren Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri merkezin hem fabrika geçmişinin izlerini sürme hem de bilimsel kavramların peşinde düzeneklerle deney ve denemeler yapma imkânı buldukları için mutlu oldular.

GEZİLER HER HAFTA DEVAM EDECEK

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü yetkilileri gözetiminde her hafta düzenli olarak Kocaeli Bilim Merkezine ve Seka Kâğıt Müzesine gezi düzenlemeye devam edecek olan Bilgi Evi öğrencileri, hem kâğıdın geçmişini öğrenecek hem de farklı bilimsel çalışmaları deneyimleyebilecekler. Çocuk Kulübü üyeleri bu imkanı sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ettiler.

Bir Cevap Yazın