kocaeli , 25-08-2019

Çocuk Kasabası’nın mezuniyet sevinci

Çocuk Kasabası Butik Anaokulu’nun minikleri coşkulu bir törenle ilkokula uğurlandı

16:10:14 | 2017-07-10

Çocuk Kasabası Butik Anaokulu bu yıl çıtayı biraz daha yükseltti, mezun ettiği minik öğrenciler için oldukça görkemli bir gece düzenledi. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mezuniyet gecesine velilerin yanı sıra Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Çocuk Kasabası velilerinden Sema Arat ile BAŞSİAD Başkanı olan eşi Barış Arat da katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Çocuk Kasabası Butik Anaokulu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Kahraman, 5 yıl önce yola çıktıkları eğitim-öğretim serüveninde başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi, “Çocuk Kasabası kendi alanında kendisini ispat etti” dedi. Kahraman, konuşmasının sonunda ‘yıldızlarımız’ dediği çocuklara yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar dilerken, velilere de desteklerinden ötürü teşekkürlerini sundu.

Geleneklerine bağlı öğrenciler yetiştirmeye özen gösteren Çocuk Kasabası’nın mezuniyet gösterisi de bu çerçevede başladı. Harmandalı’ndan Ata Barı’na kadar ülkemizin 7 bölgesiyle özdeşleşmiş halk oyunlarını sergileyen miniklerin sahne performansı büyük alkış aldı. Perküsyon üstadı Murat Bizel’in çocuklarla birlikte gerçekleştirdiği ritim şovda ise hep bir ağızdan şarkılar söylendi.

Çocuklarının neleri başarabildiğini gören velilere bir de ne kadar büyüdüklerinin gösterildiği video duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Gecenin sonunda başarının mimarı Ayşenur Kahraman Aytekin alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Başarısını kurumunda görev yapan ekip arkadaşlarına borçlu olduğunu söyleyen Aytekin, ekibindeki herkesi sahneye davet etti, çiçekler verip, teşekkür etti.

 

İLKOKULA UĞURLANDI

Sıra beklenen ana, kep atma törenine geldiğinde ise heyecan doruktaydı. Cübbelerini giyip sahneye çıkan çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Çocuklarının ilk mezuniyetine tanık olan veliler ise duygu yüklü anlar yaşadı. Kep atıp, diplomalarını alan minikler ilkokula uğurlanırken, veliler mutluluk gözyaşlarıyla salondan ayrıldı.

 
ETİKET :   Çocuk Kasabası Butik Anaokulu

Tümü