kocaeli , 03-06-2020

Çocuk Edebiyatı Ödülleri sahiplerini buldu

Çocuk edebiyatına dikkat çekmeyi amaçlayan KYÖV 2. Çocuk Edebiyatı Ödülleri'nin ödül töreni, edebiyat sevenlerin de yoğun ilgisiyle gerçekleşti

13:25:12 | 2018-12-26

HABER: REHA KÜÇÜKÖZLER

 

KYÖV 2. Çocuk Edebiyatı Ödülleri sahiplerini buldu. Özel ODTÜ KYÖD Okulları salonunda düzenlenen ödül törenine, KYÖV Başkanı Şerif Ünan, yönetim kurulu üyeleri, jüri üyeleri Selma Gün, Oya Aksu, Hülya Çevirme ve Nesli Sarı, Okul idarecileri, öğretmenler ve edebiyata gönül veren veliler ile öğrenciler katıldı. Başkan Ünan, yaptığı konuşmada "Değiştirilemez üç ana unsur, eğitim, kültür ve sağlık amacıyla kurulan bir vakıfız. Bu alanlarda hazırlanan önemi projelere desteklerimiz artarak devam ediyor. Çocukların bilincini kirletmeyen, estetik algılarını geliştiren, edebiyattan zevk almalarını sağlayan Türkçe eserlerin ortaya çıkarılması ve çocuk edebiyatına dikkat çekilmesini amaçlayan yarışmaya bu yıl da büyük ilgi oldu” diyerek bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada ödülü paylaşan yazarları kutladı, emeği geçenlere teşekkür etti.

ÖDÜLÜ 3 ESER PAYLAŞTI

2.KYÖV Çocuk Edebiyatı Ödülü, jürinin yarışmaya katılan eserler arasında yaptığı titiz değerlendirmeyle  'Küçük İyilikler Sokağı' adlı eseriyle Gökhan Akçiçek, 'Kuzey’in Maceraları – Doğada İki Hafta' adlı eseriyle Mevlüt Soysal, 'Tokyo' adlı eseriyle Zeynep Alpaslan arasında paylaşıldı.
ETİKET :   KYÖV KYÖV Çocuk Edebiyatı ödülü

Tümü