kocaeli , 07-03-2021

Çapkın şubat…

15:15:49 | 2021-02-01

Ah şubat

Çapkın şubat

Kırmızı şubat

Nasıl da başında uçuşan kalplerle, dal dal güllerle, hülyalı bekleyişler, sevda yüklü şiirlerle geliyorsun her sene… Nasıl oluyor da dünyayı bir günlüğüne de olsa aşka boyuyor, her lisanda ‘sevgi’ konuşturuyor, kış ayazında içimizi sıcacık ısıtmayı başarıyorsun?

 

★ ★ ★

 

‘Sevgililer Günü’nün romantizmine kapılsak da kapılmasak da;

14 Şubat’ı özel günden saysak da saymasak da;

Hediyelere boğulmasak, sürprizler yapmasak da içinde ‘sevgi’ olan her şey güzel.

Sadece sevgiliye değil, bize iyi hissettiren herkese ve her şeye duyulan sevgi özel. Sevmenin, kendisi güzel.

Belki de hayatın karmaşası içinde oradan oraya savrulup dururken; duygularımızdan bahsetmeye, sevildiğimizi bilmeye, sevgimizi göstermeye, bu duyguları hatırlamaya sandığımızdan daha çok ihtiyaç duyuyoruz… Belki bu yüzdendir 14 Şubat’ları böyle pır pır eden kalplerle beklememiz.

“Sevdiğin kadardır ömrün… Gülebildiğin kadar mutlusun” demiş ya Can Yücel usta, sözünü dinlemek lazım.

Sevdiğini söylemeden, sevildiğini duymadan geçen güne yazık gerçekten… Sarıp sarmalamadan, öpüp koklamadan, sevip okşamadan kaybettiğin zamana yazık.

 

★ ★ ★

 

İşte tam da bu duygularla hazırladık dergimizin şubat sayısını… İçine pek çok güzel insanın ilham veren hikayesini, dünyanın rengini ve bolca sevgi sığdırdık.

Ve her satıra bir dilek ekledik: Bu ay seven sevdiğine kavuşsun, kırık kalpler şefkatle onarılsın, gözler mutluluktan ışıldasın… Can Baba’nın dediği gibi sevdiğimiz kadarsa ömrümüz, öyle çok sevelim öyle çok sevilelim ki ömrümüz aşkla uzasın.

--12--
ETİKET :   zeynep akar köşe yazarı yazar kocaeli life dergi dergilik yazı köşe yazısı şubat çapkın sevgi aşk kocaeli

Tümü