kocaeli , 29-02-2020

Büyükşehirden, Türk Sanat Müziği Konseri

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserinde sanat müziğinin eşsiz eserleri keyifle dinlendi

11:34:43 | 2019-04-17

Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Bahar Konseri, SDKM’de gerçekleştirildi. Düzenlenen konsere katılan vatandaşlar, tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti yaşadı.

 

MÜZİK ZİYAFETİ

Birbirinden eşsiz Kürdilihicazkâr eserlerle başlayan konserde, Şef Neşe Sarısözen Adalı da eserlere katılarak solistlerle düet yaptı. İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürü Hayriye Sözer ve çok sayıda sanatseverin katıldığı konserde, Türk Sanat Musikisinin farklı makamlarında birbirinden seçkin eserler icra edildi.

 

EŞSİZ ESERLER İCRA EDİLDİ

Neşe Sarısözen Adalı’nın şefliğini yaptığı Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, dinleyenlere sanat müziği eserleriyle eşsiz bir sanat akşamı yaşattı. Konserde eserlere eşlik eden katılımcılar, sanat müziğinin zenginliğine şahitlik etti. Koro ve solo söylenen Türk Sanat Müziği eserlerine, Neşe Sarısözen de yaptığı düetlerle renk kattı. Konser sonunda İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay tarafından koro şefi Neşe Sarısözen Adalı’ya çiçek takdim edildi.

 

7 BÖLÜM VE 27 BRANŞ DA EĞİTİM

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda bu yıl 543 öğrenci eğitim görüyor. Konservatuvarda Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Bale, Güzel Sanatlar ve Geleneksel Sanatlar olmak üzere toplam 7 bölüm ve 27 branşta eğitim veriliyor.  Türk Halk Müziği’nde bağlama; Türk Sanat Müziğinde keman, ud, kanun, ney, klasik kemence, ses eğitimi; Batı Müziğinde piyano, elektrogitar, klasik gitar, keman, klarnet, çello, ses eğitimi, flüt eğitimleri veriliyor. 5-7 yaş arası bale eğitimi, 15-35 yaş arası Dini Musiki eğitimi veriliyor. Güzel Sanatlar Bölümünde; çocuk resim, yetişkin resim, seramik, çini, Geleneksel Sanatlar Bölümünde; hat, tezhip, ebru, minyatür, kat’ı eğitimleri veriliyor.

 

10 KORO YILDA 17 KONSER

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı verdiği kaliteli eğitim ile Kocaeli’nin tartışmasız en önemli sanat eğitim merkezlerinden biri olarak kent kültürüne katkı sunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’na bağlı ve desteklenen 10 koro bulunuyor.  Büyükşehir Belediyesi 10 koro ile yılda 17 konser düzenliyor. Farklı sanat ve müzik dallarında eğitim verilen konservatuvarda yetenekli gençler, uzman hocalar tarafından eğitilerek yetiştiriliyor. Sanat ve müzik dallarında etkin bir eğitim alarak diplomalarını alan öğrenciler, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı sınavlarını rahatlıkla kazanarak kariyer ve eğitim hayatlarını sürdürüyor.
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu

Tümü