kocaeli , 31-05-2020

Büşra Hüseyinoğlu: Bildiğim bütün doğruları yıktılar!

Bu ayki konuğumuz, birbirinden tatlı 3 çocuğunu yetiştirmek için mesleğine ara veren bir anne...

17:31:04 | 2017-04-12


Büşra Hüseyinoğlu, uzun süre hemşirelik yaptıktan sonra, kısa aralıklarla dünyaya getirdiği 3 çocuğuyla birebir ilgilenebilmek için işini bırakmış. Şu sıralar tüm vaktini Mert (6), Hanzade (3) ve Nil’e (1,5) ayıran; onların gelişimiyle birebir ilgilenen Büşra Hüseyinoğlu, sorularımızı cevapladı.

Büşra Hüseyinoğlu nasıl bir annedir?

Enerjik, çocuklarıyla ilgili ve onlarla oyunlar oynayan bir anneyim. Her gün onlarla yeni bir şeyler öğreniyorum. Anneliğim onlarla şekilleniyor diyebiliriz. Bildiğim bütün doğruları yıktılar, mükemmel annelikten çoktan vazgeçtim.

Size göre çocuk yetiştirmenin keyifli ve zor yanları nelerdir?

Onlar benim hayatımın gülen tarafı. Her anları ayrı keyifli ve eğlenceli ama hasta oldukları zamanlar gerçekten çok zor.

Çocuklarınızın gelişiminde en önem verdiğiniz şey nedir?

Mutlu olmaları... Mutlu çocuk öğrenmeye açık olur düşüncesindeyim. Somut olarak ise mutlaka bir sporla ilgilenmelerini istiyorum. Mert’le birçok spor dalı denedik ve teniste karar kıldık. Okulda buz pateni, yüzme ve satranç eğitimi de alıyor. Hanzade’nin ise jimnastik ve tiyatroya ilgisi var. Yaşı uygun olduğunda, bale ve modern dans eğitimi almak istiyor. Nil’im şimdilik abla ve abisinden öğrendikleriyle yetiniyor. Onları tablet ve telefondan, beraber yaptığımız etkinliklerle uzak tutmaya çalışıyorum. Her akşam bir sonraki günün etkinliği için hazırlıklar yapıyorum.

Çocuklarınız ile birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız mekanlar nereler?

Deniz ve doğayla iç içe olmayı seviyoruz. İzmit Yelken Kulübü ve Sopeli Doğal Yaşam Köyü keyif aldığımız mekanlar. Çocuk oyun alanı olan yerleri tercih ediyoruz. Gün içinde eve kapalı kalmayı pek sevmiyoruz. Hava müsait oldukça park ve havuz genel olarak vakit geçirdiğimiz yerler. Her ne kadar Nil henüz bize katılamıyor olsa da tiyatro ve sinema vazgeçilmezlerimiz.

Çocuklarınızı büyütürken takip ettiğiniz yayınlar nelerdir?

Şermin Çarkacı’nın tüm kitaplarını severek okuyorum ayrıca Özgür Bolat’ın ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ kitabını tüm annelere tavsiye ederim.

 
ETİKET :   Büşra Hüseyinoğlu İzmit Yelken Kulübü Sopeli Doğal Yaşam Köyü

Tümü