kocaeli , 28-11-2020

Bu restoran başka; Carbone

Konseptiyle fark yaratacak Carbone Kitchen&Lounge, yakında misafirlerini ağırlamaya başlayacak

15:06:56 | 2020-10-21

İzmit, konseptiyle fark yaratacak yeni bir restorana kavuşuyor. Mutfağa 20 yılını adamış olan tanınmış şef Ayşegül Özdemir ve genç girişimci Doğukan Asım Kurt, güç birliği yaptı, Carbone Kitchen & Lounge’ i İzmit’e kazandırdı.  Akdeniz ve İtalyan mutfağını kendine has dokunuşlarla yorumlayan Ayşegül Özdemir ve ekibi, Kocaelililerin damağında lezzet patlaması yaratacak farklı yemekleriyle iddialı geliyor. Carbone, damak tadına düşkün olan herkese kendisini gurme gibi hissettirecek. Ekmeğinden makarnasına, mayonezinden tüm soslarına kadar yediğiniz her şeyin usta şefler tarafından hazırlandığı Carbone, 10 gün sonra kapılarını açacak.

 

 

YAKINDA AÇILIYOR

Yahya Kaptan Şehit Ergün Köncü Sokak’ta hizmete açılacak olan Carbone sayesinde gurme lezzetleri tatmak için kilometrelerce yol gitmenize gerek kalmayacak. İstanbul’da uzun yıllar çalıştıktan sonra İzmit’e ilk kez Cheers Roof ile gelen Ayşegül Özdemir, en iyi yemeklerin yalnızca en iyi malzemelerle olabileceğini vurguluyor ve Kötü malzemeden iyi yemek çıkmaz diyor. Restoranın mutfağında alanında uzman 10 kişiyle çalışacak olan Ayşegül Özdemir, restoranın kapılarını ilk olarak basın mensuplarına açtı.

 

 

 

EĞİTİM VERECEK

Şef Ayşegül Özdemir, genç girişimci Doğukan Asım Kurt ve işletmenin halkla ilişkiler sorumlusu Nazlı Sapmaz, basın mensupları için restoranda yapılacak yiyecekleri tadımlık olarak sundu. Basın mensupları, usta ellerden çıkan birbirinden farklı ve leziz yemekleri afiyetle yedi. Her ikramda yemek hakkında bilgi veren şef Ayşegül Özdemir, ilerleyen zamanlarda restoranda workshop vermeyi de planlıyor.

 

 

 

MENÜLER KİŞİYE ÖZEL

72 kişi kapasiteli restoran pandemi nedeniyle bu kapasiteyi yarı yarıya kullanacak. Sürecin yönetiminde yalnızca müşteri kapasitesi değil menüler de detaylı düşünülmüş. Sipariş verirken kullanacağınız menüler kişiye özel ve tek kullanımlık olacak. Restoran  saat 23.00’e kadar hizmet verecek. Restoranın adını seçerken akılda kalıcı olmasına özen gösteren iş ortakları Özdemir ile Kurt,  İtalyanca ‘kömür’ anlamına gelen carbone (karbon)  adını seçtiklerini söyledi.

 

 

 

CARBONE YEMEKSEPETİ’NDE

Yemeklerin herkesin damak zevkine uygun olmasını hedefleyen Carbone, diyet yemek tutkunlarının da damağına hitap edecek. Diyet yemeklerde damakta iz bırakacak lezzetler hazırlayacaklarını söyleyen şef Özdemir, menüde sporculara özel tariflere de yer vereceklerini kaydetti. Bunların yanı sıra evinizde de kendiniz gurme hissetmek isterseniz Carbone bir tık uzağınızda olacak. Restorana Yemeksepeti’nden sipariş verebileceksiniz.

ETİKET :   Carbone Kitchen&Lounge yemek lezzet restoran gurme şef Ayşegül Özdemir Doğukan Asım Kurt kocaeli