kocaeli , 13-12-2019

Bu kentin Kocaelispor’a ihtiyacı var

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Haziran ayı aylık olağan meclis toplantısı yapıldı

13:50:40 | 2019-06-26

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)Haziran Ayı Meclis Toplantısı Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya KOTO Başkanı Necmi Bulut’un yanı sıra KOTO meclis üyeleri katıldı. Toplantıda 5 gündem maddesi ele alındı. Meclis toplantısında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu.

 

 

 

DÜZENLEMELERİ OLUMLU KARŞILIYORUZ 

Aylık faaliyet raporunu meclise sunan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Odamızın girişimleriyle kredi kartı taksitlendirme sayılarında değişiklikler oldu. İş dünyası temsilcileri olarak bu düzenlemeleri olumlu karşılıyoruz. Okulumuz özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk mezunlarını verdi. Mezunlarımızı tebrik ediyorum. İhracat atağı projesinin ardından ihracat yapan üyelerimizin sayısındaki artış bizleri memnun etmektedir. Bu sene ikili iş görüşmeleri çerçevesinde birçok etkinlik gerçekleştirdik” dedi.

 

KOCAELİ’NİN KOCAELİSPOR’A İHTİYACI VAR 

KOTO Başkanı konuşmasının devamında, “Kocaelispor’un geçtiğimiz günlerde kongresi gerçekleşti. Serhan Gürkan’a, Volkan Özon arkadaşıma ve yeni başkan Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ediyorum. Odamızdan bazı arkadaşlarımızda Kocaelispor yönetimine girdi. Onlara da başarılar diliyorum. Kocaeli’nin Kocaelispor’a ihtiyacı var. Bizler kurum olarak kanunun el verdiği ölçüde, şahıs olarak da ekonomimizin el verdiği oranda destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

GELİR GİDER RAKAMLARINI PAYLAŞTI 

KOTO Hesapları İnceleme Komisyonu Üyesi İbrahim Şahin yaptığı konuşmada, “Mayıs ayında 714 bin 951 lira gelirimiz, 1 milyon 115 bin 391 lira giderimizin olduğu görülmektedir. Mayıs ayı sonunda toplam 3 milyon 462 bin 181 lira gelir bütçemizin yüzde 25, 9’unu, toplam 4 milyon 224 bin 886 lira gider bütçemizin yüzde 30, 62’sini oluşturmaktadır” dedi.

 

 

448 BİN TL AKTARILDI 

2019 yılı gider bütçesi fasıllar arası aktarma yapılması konusu karara bağlandı. Karar kapsamında 448 bin TL sabit kıymet giderleri faslına aktarıldı. Bu giderlerin 405 bini fuar giderleri, 20 bini araç kiralama ve 23 bini de genel giderler için aktarıldı. Madde oy çokluğuyla kabul edildi.

 

ARAÇ KİRALAMA ERTELENMELİ 

KOTO Meclis Üyesi Faruk Bostan konuyla ilgili olarak, “Diğer fasıllardan araç almak için bu maddeye gerek yok. Siz de bu araçları kullanmıyorsanız şu anda ülkenin içerisinde bulunduğu durumdan dolayı bu süreç ertelenmeli” dedi. Bostan’a yanıt veren KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Aktardığımız fasıllar en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Görüşünüze saygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

KİM BU 6 FİRMA? 

KOTO Meclis üyesi Faruk Bostan dilek ve temenniler kısmında söz alarak kürsüye çıktı. Bostan “Kandıra OSB’de yüklü miktarda iş yapılıyor. Konunun muhatabı ticaret odası değil. Ancak OSB başkanı yaptığı açıklamalarda 6 firmadan fiyat aldığını söylüyor. Biz 45 firmayı toplayıp sorduk. Kimse bizden fiyat alınmadı diyor. Kim bu 6 firma? Bizim kimseye karşı bir ön yargımız yok. Kandıra Belediye Başkanı işleri KOTO üyelerine vereceğim demişti. Kendisini aradım o da bu konudan muzdarip olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

 

BİZİ YOK SAYAN OLUŞUM YOK OLUR 

Faruk Bostan konuşmasını, “Validen, Kandıra Belediye Başkanımızdan randevu talep ettik. Bizi yok sayan bir oluşum yok olur. İş meyve yemeğe gelince neden bir sofradan kaldırılıyoruz. 55 hafriyatçının en az 6-7 tanesi o işi yapacak teçhizata sahip. Biz sadece üyelerimizin haklarını dile getiriyorum. Bunu şahsi kimse anlamasın. Ticaret hatırla yapılan bir şey değil” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Dilek ve temenniler bölümünde Faruk Bostan’ın konuşmasının ardından Kocaeli Ticaret Odası Nisan ayı meclis toplantısı sona erdi.
ETİKET :   Kocaeli Ticaret Odası KOTO koto meclis

Tümü