kocaeli , 30-11-2020

Biz çok sevdik

10:47:04 | 2019-05-10

Çocukların duygusal gelişimi; diğer bütün gelişimlerine eşlik ederek çocuğu yetişkinliğe hazırlar. Bir çocuğun kişisel duygularını yönetebilmesi, başkalarının duygu ve ihtiyaçlarını anlaması ve pozitif ilişkiler kurabilmesi için güçlü bir temel oluşturması gerekir. Bizler de bu ay sizler için çocuklarımızın duygusal gelişimini desteklemekte yardımcı olabilecek birkaç fikir derledik.

 

YETİŞİN ÇOCUKLAR SELÇUK ŞİRİN 

Anne-babanın bebekleriyle kuracağı diyaloğun nasıl olması gerektiğinden ergenlerle sağlıklı iletişimin formülüne kadar tüm ebeveynler için rehber niteliğinde bir başucu kitabı olabilecek bu yayını biz çok sevdik.

 

 

ÇITIR ÇITIR FELSEFE DİZİSİ BRIGITTE LABBÉ 

Bilginin değerini; kavramlar, sorunlar üzerine kafa yormanın önemini ve yöntemini ortaya koyan; doğru düşünebilmenin yollarını, hayatın içinden birçok küçük örnekle tartışmayı sağlayan; çocuklara ve ebeveynlere bu doğrultuda yol gösteren; 8 yaş ve üzeri okuyuculara yönelik 30 kitaplık bu seriyi biz çok sevdik. 

 

 

GÜZEL İLE ÇİRKİN’İN MÜZİKALİ- SEVGİ KASABASI

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 6 yaş üstü çocuklara yönelik oyunlarından olan ve sevginin önemini tiyatronun büyülü atmosferinde anlatan bu müzikali biz çok sevdik. Detaylı bilgi ve biletler için: tiyatro.kocaeli.bel.tr

 

 

BU SENİN SEÇİMİN TERÖPATİK ETKİNLİK KARTLARI

Çocukların günlük yaşamda yaptıkları her seçimin bir sonucu olacağını anlamalarında yardımcı olan; onlara seçimlerinin sonuçlarını kabul etme ve davranışlarının sorumluluğunu almayı deneyimleme fırsatı sunan bu davranış yönetimi oyununu biz çok sevdik.

 
ETİKET :  

Tümü