kocaeli , 23-09-2020

BİLNET’ten öğrenciye yatırım

BİLNET Okulları’nı ilimize getiren Ali Korkmaz, pandemi dönemini fırsata çevirdi, ‘yaşayan okul’ anlayışıyla okula dev bir kütüphane ve lüks bir kafeterya kazandırdı

12:08:22 | 2020-09-03

HABER: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: İ. HAKKI TİMUÇİN

 

 

İlimize ‘Bilgi Köprüsü’ markasını kazandıran eğitimci Ali Korkmaz, eğitim camiasında hatırı sayılır bir yere sahip olan, Türkiye’nin en büyük markalarından BİLNET’i de İzmit’e getirerek, kaliteli eğitim almak isteyen gençlere yeni bir kapı açmıştı. İzmit Tepeköy mevkiinde hem çok modern hem de tam donanımlı bir okul inşa eden Ali Korkmaz, eğitime yatırım yapmaya devam ediyor. Ülkemizin geleceğini inşa edecek gençlerin sadece akademik olarak gelişmesini değil hayata hazır, mutlu ve kendinden emin bireyler olmasını da önemseyen Ali Korkmaz, pandemi sürecini fırsat bilerek okula dev bir kütüphane ve öğrencilerin keyifle kullanacağı bir kafeterya kazandırdı. Korkmaz, öğrencilerin güvenle beslenmesini sağlamak adına da yemeklerin okulda yapılması için İzmit’in en iyi aşçılarını BİLNET çatısı altında bir araya getirdi.

BİLNET’in her şart ve koşulda öğrencilerine en iyi olanaklarla ulaştığını söyleyen eğitimci Ali Korkmaz, salgının baş göstermesinin ardından alınan önlemleri şöyle sıraladı: “11 Mart’ta ülkemizde Koronavirüs vakaları görülmeye başlandığı andan itibaren ilk işimiz okulumuzu dezenfekte etmek oldu. 16 Mart’ta okulların tatil edilmesiyle birlikte dezenfekte çalışmalarımızı daha da artırdık. Çocuklar okulda olmasa da düzenli olarak sınıfları, ortak kullanım alanlarını, bahçeleri, servisleri dezenfekte ettik. Hızlı bir şekilde okulun her noktasına dezenfektanlar, hijyen paspasları konuldu. Okullar her an açılacakmış gibi Sağlık Bakanlığımızın ve Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği tüm hijyen kurallarını harfiyen uyguladık, uyguluyoruz.”

 

GÜVENLİ OKUL ORTAMI

Yeni dönemde okula tek noktadan giriş yapıldığını, okul binasına gelen her bireyin önce ellerini ve ayakkabılarını dezenfekte ettiğini, ardından ateş ölçümü yapılarak içeri alındığını söyleyen Ali Korkmaz, öğrenci ve öğretmenlerin de günlük ateş kontrollerinin yapıldığını ve bu verilerin kayıt altına alındığını kaydetti. Korkmaz, hijyene yönelik önlemlerin titizlikle devam ettiğini, güvenli okul ortamı oluşturduklarını söyledi, velilerin ve öğrencilerin gönül rahatlığı içinde olmasını istedi. Korkmaz, “Bizler için en değerli şey çocuklarımız” diye konuştu.

16 Mart’tan itibaren yaptıkları en önemli çalışmayı ‘hızlı bir şekilde uzaktan eğitim programına adapte olmak’ şeklinde açıklayan Ali Korkmaz, “Bizim için bu dönemin en önemli yanı çocukların eğitimden geri kalmamasıydı. BİLNET Okulları olarak online eğitime çok hızlı bir şekilde geçiş yaptık. Dersler aksamadan devam etti. Bunun neticesinde bu yıl LGS ve YKS’de hem okulumuz hem ilimiz adına çok güzel başarılara imza attık.

 

BU YIL DA ZİRVEDE

YKS’de bir öğrencimiz Türkiye 246.’sı oldu. Öğrencilerimiz İTÜ’ye ve Boğaziçi’ye yerleşti. LGS’de yüzde 90 kitlesel başarıyla ilk yıl elde ettiğimiz başarımızı taçlandırdık. Bu süreçte öğretmenlerimiz ilk etapta evlerinden online eğitim verdi, edindiğimiz tecrübeyi bu dönem biraz daha ileriye taşıdık. Öğretmenlerimiz artık okula gelerek sınıfta, tahta başında online ders anlatımı yapıyor” dedi.

“Bizim için her şey bir deneyim, tecrübeydi” diyen Korkmaz, şöyle devam etti: “Öğretmenlerimiz 24 Ağustos’ta 8. ve 12. sınıflarla eğitime başladı. Okuldaki ders anlatımlarının yanı sıra online eğitim de devam ediyor. Akıllı tahtanın başında ders anlatan öğretmenlerimiz, bu sayede öğrencilerin derslere daha da adapte olmasını sağlıyor. Kısacası sınıf ortamını evlere taşıdık. Öğrenciler, öğretmeni tahtanın başında görüyor ve o tahtaya yazılan-çizilen her şey öğrencinin ekranına düşüyor. Böylece öğrenci daha konsantre bir biçimde eğitimine devam ediyor. 31 Ağustos’ta ise tüm sınıflar için online eğitime başladık. Bakanlığımızın açıkladığı tarih olan 21 Eylül’de de olağanüstü bir durum olmazsa aşamalı olarak yüz yüze eğitim başlayacak. 

Okullar açılsa da açılmasa da biz öğrencilerimizin kayıp yaşamadan eğitime devam etmesini sağlayacağız. Eğitimci kadromuz ve tüm olanaklarımızla her şeye hazırız. Sürekli kendini geliştiren bir sistemle yol alıyoruz.” Korkmaz, BİLNET Okulları’nın yeni eğitim sistemi için teknolojik donanımının eksiksiz olduğunu söylerken, pandemi dönemini de fırsata çevirdiklerini belirtti. Okulun fiziki imkanlarında değişikliğe gittiklerini ifade eden Korkmaz, “Öğrencilerimiz her ne kadar şimdilik okulda olmasa da onları en iyi şekilde karşılamak, en donanımlı binalarda okumalarını ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamak için okulumuza yatırım yapıyoruz. Bu yatırımların başında dev bir kütüphane ve lüks bir kafeterya geliyor” dedi.

 

 

PANORAMİK KÜTÜPHANE

Okulda bulunan 3 kütüphaneyi tek bir noktada birleştiren BİLNET, okulun en üst katında, İzmit’i panoramik gören, oldukça ferah bir ortama sahip, kaynak açısından zengin, projeksiyonun ve ders yapılabilecek bilgisayarların bulunduğu, öğrencilerin öğretmenleriyle birebir çalışabileceği bir ortam hazırladı. BİLNET, öğrencilerinin kendilerini mutlu ve motive hissedeceği alanlar yaparak ‘yaşayan okul’ anlayışını da gözler önüne seriyor. 250 metrekarelik bir alan içinde bulunan kütüphane, öğretmenler odasının hemen yanı başında olması sebebiyle öğrencilerin anında öğretmenleriyle iletişime geçmesine olanak tanıyor. 120 kişinin aynı anda ders çalışabileceği şekilde tasarlanan kütüphane, pandemi nedeniyle en fazla 20 kişiyi aynı anda ağırlıyor.

Özellikle grup dersleri için keyifli bir ortam sunan kütüphane yaklaşık 5 bin kitap ve kaynak barındırıyor. Özellikle sınav gruplarının farklı bir arayışa girmeden, öğretmenleriyle birebir ya da bireysel olarak ders çalışabileceği kütüphane şimdiden öğrencilerin ilgi odağı oldu. Korkmaz, “Bu kütüphaneyi kurarken amacımız; öğrencinin sınıf mantığından çıkarak kendisini rahat hissedeceği bir alan oluşturmaktı. Algıları açık bir şekilde ders çalışmalarını, okumalarını ya da araştırma yapmalarını istedik. Okulumuzdaki tüm yaşam ve sosyal aktivite alanlarını öğrencinin ihtiyacına göre dizayn ediyoruz. Bir eğitimci olarak çocukların geleceğini önemsiyorum” şeklinde konuştu.

 

Kütüphanenin yanı sıra okula kazandırılan bir diğer alan ise kafeterya oldu. Gölkay manzaralı kafeterya tasarım açısından dikkat çekici. Ahşap ağırlıklı kafeteryada öğrenciler bir yandan çayını kahvesini içecek bir yandan da arkadaşlarıyla sohbet edebilecek. Kafeterya öyle lüks tasarlanmış ki öğrenciler, okul dışında başka bir yerde zaman geçirmek istemeyecek. Okulda yapılan bir diğer yenilik de yemekhanede oldu. BİLNET Okulları’nın 700 kişilik dev yemekhanesinin yemekleri artık okulda yapılacak. İzmit’in en iyi aşçılarından oluşan bir ekip kurduklarını söyleyen Ali Korkmaz, öğrencilere hijyenik bir ortamda sağlıklı ve lezzetli yemekler yaptıklarını belirtti. Pandemi döneminde dışarıdan yemek almak yerine kendi yemeklerini okullarında pişirmenin daha güvenli olacağını düşünen Korkmaz, “Yaptığımız her yatırım çocuklarımıza” dedi.

 

İLETİŞİM

Adres: Tepeköy Mahallesi, İnebolu Sokak, No: 2, Bayındırlık Kalıcı Konutları, Mopaş AVM Karşısı, İzmit/Kocaeli

Telefon:  444 20 41

Instagram ve Twitter: @bilnetkocaeli

Facebook: Bilnet Okulları Kocaeli
ETİKET :   Bilnet bilnet okulları ali korkmaz bilgi köprüsü kocaeli izmit eğitim okul kolej öğrenci öğretmen kütüphane kafeterya yemekhane

Tümü