kocaeli , 25-05-2020

BİLNET’te büyük ELT buluşması

İngilizce eğitimde özgün yöntemleri kullanan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, her yıl merakla beklenen ELT Konferansına ev sahipliği yaptı

11:30:12 | 2019-04-08

BİLNETTE İLKLERE DEVAM

İzmit Tepeköy Mahallesinde bulunan ilimizin en yeni eğitim kampüsü BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, ilk yılında önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Ulusal çapta her yıl İngilizce öğretmenlerinin merakla beklediği, yabancı dil öğretiminde yeni tekniklerin anlatıldığı ELT (English Language Teaching) konferansı bu yıl BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesinde gerçekleşti. Çevre okullardan yüzlerce öğretmenin ilgi gösterdiği konferans gün boyu sürerken, “Hard and Soft Skills are Loading in Class” temasıyla 21.yy becerilerinin teknoloji ile nasıl müfredata yedirilerek sınıflarda eğlenceli ve bir o kadar da yaratıcı şekilde işlendiği sunumlar ve sınıf uygulamalarıyla anlatıldı. Konferans, BİLNET modern dans grubunun gösterisiyle başladı.

 


YENİLİKLER ANLATILDI


Anasınıfından, Fen ve Anadolu liselerine kadar bütün derslerde İngilizce eğitimi kullanan, günlük yaşamdan kesitlerin canlandırıldığı Magic Room gibi özel derslikleri bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesindeki “Büyük ELT Buluşması”nda Kocaeli Üniversitesinden Öğretim Görevlisi İrfan Kuran 21.yy becerileri üzerine bir sunum yaptı. İngilizce öğretmenleri Samuel Whittam ile Lisa Victoria Broomhead, yabancı dil sınıflarında uygulanan yeni teknikleri anlattı. Özellikle İngilizce öğretiminde teknolojik yeniliklerin müfredatla nasıl bir araya gelebileceği, çağın gerekliliklerinin farkında sorgulayıcı, yaratıcı ve yabancı dili etkin kullanan bireylerin nasıl yetiştirebileceği konuları ilgiyle takip edildi.


PLAKET VE ÇİÇEK VERİLDİ


Konuşmaların ardından öğleden sonraki bölümde uygulamalı sunumlara geçildi. Bu bölümde oyunlaştırma, yazma becerileri, sınıfta teknoloji, küçük yaş gruplarına uygun teknolojik uygulamalar adlı atölye çalışmaları Senem Baycan, Seda Elif Orhan, Hatice Altun , Emrah Ekinci ve Samuel Whittam tarafından sunuldu. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesindeki Büyük ELT Buluşması, konuşmacılara plaket ve çiçek takdimiyle sona erdi. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, konferansın büyük ilgi görmesinden mutluluk duyduğunu belirterek, konuşmacılara ve programın hazırlığında emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

 
ETİKET :   Bilnet Okulları Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz English Language Teaching ingilizce ingilizce eğitim Samuel Whittam Lisa Victoria Broomhead

Tümü