BİLKAR ‘Hadi Öldürsene Canikom’ ile güldürdü

PAYLAŞ

Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık Üretim Kooperatifi’nin tiyatro topluluğu, Aziz Nesin’in ölümsüz eseri ‘Hadi Öldürsene Canikom’ oyunuyla güldürdü

Gebze’nin kültür ve sanatta aktif ve üretken sivil toplum örgütlerinden, Türkiye’nin alanındaki iki kooperatifinden biri olan BİLKAR’ın tiyatro topluluğu tiyatroseverleri Aziz Nesin’in ölümsüz eserlerinden Hadi Öldürsene Canikom ile buluşturdu.

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Ülkemiz genelinde çok sayıda topluluk tarafından de sahnelenen oyunu BİLKAR Tiyatro Topluluğu da başarıyla sahneledi. Yer yer duygusallaştıran komedi tarzındaki oyun izleyenleri sık sık kahkahaya boğdu. Oyun bitiminde Darıca Yaşlılarla Dayanışma Derneği Başkanı Kudret Sekban ve oyunculardan Derya Ağdaş’ın kardeşi Deniz Ağdaş, oyunculara çiçek takdim etti.

GENİŞ EKİP

BİLKAR Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Abbas Kırçıl’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda rolleri Derya Ağdaş (Bayan Siyen), Emek Nalbant (Menekşe), Fatih Erdaş (Havagazı Memuru), Berk Pesen (Gazeteci) ve Kasım Tulumtaş (2. Havagazı Memuru) paylaştı. Oyunda sahne amirliğini Gülse Kalyan üstlenirken Yönetmen Kırçıl oyun boyunca teknik masada, ışık ve seslendirmede de görev yaptı.

500’Ü AŞKIN İZLEYİCİ

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu 500’ü aşkın tiyatrosever izledi. BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli oyun öncesi yaptığı kısa selamlama konuşmasında yakın tarihli ve yeni BİLKAR etkinliklerine dair bilgilendirdi ve davette bulundu. Başkan Dikkatli ve BİLKAR Tiyatro Toplulukları Genel Sanat Yönetmeni Abbas Kırçıl oyunun ardından Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Müdürü Ufuk Eser’e de kültür ve sanata katkılarından, desteklerinden ötürü teşekkür etti. Eser de Dikkatli ve Kırçıl şahsında tüm ekibi kutladı.

ALPER AKÇAM KÖY ENSTİTÜLERİ’Nİ ANLATACAK

BİLKAR, 21 Ocak Pazar günü 16.00’da BİLKAR Genco Erkal Sahnesi’nde ‘Anadolu Rönesansı ve 78. Yılında Köy Enstitüleri’ konulu söyleşi ve imza günü düzenleyecek. Etkinliğe, konuşmacı olarak Yazar ve Doktor Alper Akçam katılacak.

ALPER AKÇAM KİMDİR

2017 yılında Sığıntı ve Munise adlı romanları yayınlanan Akçam edebiyat dünyasına çok sayıda öykü ve roman kazandırdı. Araştırma, inceleme, eleştiri, deneme üzerine de yayınlanmış eserleri, çok sayıda ödülleri bulunan Akçam, 2008’de Yunus Nadi Öykü ve 2011 Troya Edebiyat ödüllerinin de sahibi oldu. Yazar;  Dursun Akçam Kültür Sanat Vakfı ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Ankara Şube Başkanı.

Bir Cevap Yazın