kocaeli , 21-02-2020

Bilgievi ailesi iftarda buluştu

Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime yaptığı en büyük katkılar arasında yer alan Bilgievleri, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla iftar programında bir araya geldi

13:17:47 | 2018-05-29

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz eğitim desteği veren Bilgievleri ailesi, iftar programında bir araya geldi. Gazi Akçakoca Bilgievi ev sahipliğinde Büyükşehir Fuar Merkezi’nde gerçekleşen iftara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlunun yanı sıra; AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Elifnur Bayram, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

EN GÜZEL AİLE

İftar öncesi bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Benim bilgievi ailem” diyerek sözlerine başladı. “Bilgievi ailesi Kocaeli’nin en güzel ailesi. Allah’ın izniyle buradan çok güzel çocuklarımız yetişmeye devam edecek. Hepsi vatana millete hayırlı evlatlar olacak. Bizim amacımız, gayemiz evlatlarımızı hayırlı evlat olarak yetiştirmektir. En büyük işimiz bu yavrularımızı geleceğe hazırlamak. Sizin evlatlarınız bizim evlatlarımız. Onları çok seviyorum” ifadelerine yer verdi.

ONLARDAN EMİNİM

“Bilgievleri sahillerden, parklardan, altyapıdan, üstyapıdan çok daha önemlidir” diyerek çocuklara verilen değerin altını çizen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu evlatlarımızı hayata iyi hazırlamalıyız. Çünkü en güzelini en iyisini bizim çocuklarımız yapacaklar. Onlardan eminim. Geleceği böyle okuyorum. Bilgievlerimizden yarının belediye başkanları, kaymakamları, mimarları, savcıları, mühendislerini yetiştiriyoruz. Ahlaklı, inanmış, karakterli, yolu belli, büyüğünü ve küçüğünü bilen insan olarak yetişmesi bizim en büyük arzumuzdur. Ben de bir eğitimci olarak çocuklarımızın yetişmesine son derece önem veriyoruz” dedi.

SORUMLULUK VERİN

Salondaki velililere seslenerek altın değerinde öğütler veren Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Evlatlarınızı yarının büyükleri olarak görün. Onları her zaman değer vererek büyütün. Sorumluluk verin çocuklara, hayatı öğrensinler. Pazara domates almaya, bakkala peynir almaya, fırına gidip ekmek almaya gönderin. Bu tür sorumlulukları ne kadar verirseniz o kadar güzel yetişirler. Biz köyde büyüdük, 5 yaşımdan sonrasını hatırlıyorum. Hiçbir şey yapmazsak inek beklemeye giderdik. Evin ayak işlerinde çalışırdık, mecburduk çalışmaya. Hayatın değerini, insanın kıymetini o günlerde öğrendik” diyerek öğrenciler için dua etti.

CUMHURBAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Son olarak Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Allah’a şükür ülkemiz zenginleşiyor. Ülkemiz varlıklı hale geliyor. Ülkece kalkınıyoruz, gelişiyoruz. 10 sene önce olmayan imkanlarımız var. Türkiye’nin önünü açan, bu imkanlarla bizi donatan, Türkiye’yi kalkındıran, geliştiren, zincirlerini kıran, olumsuzlukları gideren ve yerel yönetimlere önem veren, gençliğimize ve insanımıza değer veren başta cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize hepimiz adına teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız bu projeleri son derece benimsiyor ve bizi tebrik ediyor. Onun hepinize selamını sunuyorum. Cumhurbaşkanımız nasıl ülkemize ve bizlere sahip çıkıyorsa inşallah 24 Haziran’da biz de Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacağız. Cumhurbaşkanımız bu milletin önüne geçmeseydi biz bu işleri yapamazdık” şeklinde konuştu.
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bilgievi

Tümü