kocaeli , 09-04-2020

Bilgi Küpü Okulları’ndan uzaktan eğitim

Kocaeli’nin yerel markası olan Bilgi Küpü Okulları, eğitime verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu, dersleri online vererek eğitime devam ediyor

12:20:12 | 2020-03-23

Dünya’da ve ülkemizde etkisini hızlı bir şekilde artıran yeni tip Koronavirüs Hastalığı (Covid-19)  nedeniyle okulların tatil edildiği bugünlerde Kocaeli’nin yerel markası olan Bilgi Küpü Okulları, bu süreci en verimli şekilde geçirmek için çalışmalarını yaptı ve bu hafta sınav grubu öğrencilerine verdiği online dersler ile hangi şartta olursa olsun eğitimde güçlü ve iddialı olduğunu gösterdi.

 

UZAKTAN EĞİTİM

Konu ile alakalı konuşan Bilgi Küpü Okulları Kurucu Genel Müdürü Kenan Demir şunları söyledi: “Ülkemizin bu süreci çabuk ve minimum hasarla atlatabilmesi için, alınan tüm tedbirlere uyarak ve gerekli aksiyonları alarak katkıda bulunmalıyız. Umuyoruz bu süreç kısa zamanda ve az hasarla geçirilip eğitim dahil hayatın her alanında bir an önce normalleşmenin sağlanacağını umut ediyor ve inanıyoruz. Bu anlamda özellikle bakış açısının bir tatil değil eğitim öğretime uzaktan devam edildiği bir sisteme geçildiği ve öğrencilerimizin alınan tedbir ve önerilere uyarak evde kalmalarının önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.”

 

ONLİNE DERSLER

Kenan Demir, eğitim öğretim adına kayıp yaşamadan bu süreci en verimli şekilde geçirmelerini amaçladıklarını söyleyerek, “Teknolojiyi kullanan, günümüz şartlarına uyum sağlayan bir anlayış içerisinde hazırlıklarımızı yaptık. 19 Mart Perşembe günü itibari ile sınav gurubu öğrencilerimiz olan 8 ve 12. Sınıflarımıza ilk online derslerimizi başlattık. Bu konuda okul olarak idare ve öğretmenlerimiz ile yürütülecek eğitim öğretim çalışmaları tıpkı okulda yürütülüyormuş gibi ' ders programı, yoklama, ödevlendirmeler, ölçme ve değerlendirme’ ile devam etmekteyiz. Bu çalışmaların ciddi ve verimli geçmesini son derecede önemsiyoruz. Hassas ve titizlikle devam ettirdiğimiz çalışmalarımız ilk meyvelerini değerli velilerimizin yollamış oldukları memnuniyet mesajları ile aldık.

 

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM

Bu da bizlerin ne denli doğru bir çalışma yaptığını göstermektedir. Bizler genel derslerimiz planlarken öğrencilerimizin sınıf bazında hangi konuda kaldıklarını bilerek planlamalar yaptık. Yani öğrencilerimiz normal süreçte nerede kaldılarsa online eğitimlere de oradan başladılar. Bu çok önemli bir detay aslında. Çünkü merkezi bir eğitim düşünüp herkesi aynı konudan başlatmış olsaydık bu öğrencilerimizin bazılarının geriden gelmesini, bazılarının ise konuları işlemeden başka bir konuya geçmesine neden olabilirdi” açıklamalarında bulundu.

Bilgi Küpü Okulları; idareciler, halkla ilişkiler ekibi, öğretmenler, öğrencileri ve veliler ile beraber birlik içinde eğitime devam etmenin haklı gurunu yaşıyor.
ETİKET :   bilgi küpü okulları eğitim öğrenci öğretmen veli birlik öğretim destek online dersler uzaktan eğitim kocaeli

Tümü