kocaeli , 05-12-2020

Bilgi Küpü öğrencileri kendi dezenfektanlarını üretti

Kocaeli’nin köklü eğitim kurumlarından olan Bilgi Küpü Okulları Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri kimya dersinde kendi dezenfektanlarını üretti

16:23:13 | 2020-10-08

Eğitim felsefesini yaparak ve yaşayarak öğrenme üzerine kuran Bilgi Küpü Okulları yine güzel bir çalışmaya imza atarak yaşanılan pandemi döneminde en çok kullanılan hijyen malzemelerinden olan dezenfektan üretimi yapmaya başladı. Online ve yüz yüze olarak devam eden eğitim sürecinde derse katılan öğrenciler laboratuvarda gelemeyen öğrenciler ise bilgisayarları başında çalışmalarını dezenfektanlarını yaptılar.

 

DEZENFEKTANLARI HEDİYE ETTİLER

Güzel bir çalışma neticesinde birbirinden farklı türde dezenfektan üreten Bilgi Küpü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri şişelere doldurdukları ürünleri başta Kurucu Müdür Kenan Demir olmak üzere tüm idari kadroya hediye ettiler.

Konuyla alakalı konuşan Bilgi Küpü Okulları Kurucu Genel Müdürü Kenan Demir; “Öğrencilerimizin derslerinde işledikleri konu üzerine böylesine güzel bir ürün ortaya çıkarmalarından dolayı çok mutluyum. İnşallah böylesi güzel çalışmaları tüm branşlarımızda görmeye başlayacağız. Öğrencilerimizin de bu tür çalışmalar içinde olmaları için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.

Bu vesile ile emeği geçen herkese çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum”  dedi.

 
ETİKET :   bilgi küpü okulları bilgi küpü koleji bilgi küpü özel bilgi küpü dezenfektan üretim öğrenci kenan demir lise ilkokul ortaokul ana sınıfı kocaeli

Tümü