kocaeli , 19-01-2020

Bilge’nin Penceresi

17:37:51 | 2018-12-17
Bilge Çolak
Bilge Çolak      sureyyacolak@yahoo.com

Her şeyin bir başlangıcı vardır. Ocak ayı yeni bir yılın, sonbahar mevsimi okulların, karneler tatilin, güneş ise sabahın başladığını bildirir bize. Ben de bugün, Kocaeli Life’ta bir başlangıç yapıyorum BİLGE’nin PENCERESİ ile. Öncelikle BİLGE’nin PENCERESİ’ne hoş geldiniz.

Size biraz kendimden bahsedeyim. Ben bazen bir sanatçı, bazen bir gezgin, bazen bir tarihçi, bazen bir kitap kurduyum. Ama en önemlisi geleceğe umutla bakan bir Bilgeyim. Sanatı çok seviyorum. Bu nedenle dört yıldır tiyatro ile uğraşıyorum. Tiyatro oyunlarını oynamayı sevdiğim kadar yazmayı da çok seviyorum. “ATATÜRK ve BEN” adında, kırk üç sayfalık, bitmiş bir tiyatro oyunum var. Tiyatro oyunları dışında öyküler de yazıyorum ve hayal gücümü kullanmayı çok seviyorum.

Kitap, benim için dünyadaki en değerli hazinelerden biri. Çoğu insan kitap okumanın önemini bilmiyor ve kitap okumuyor. Oysa kitap hayal gücümüze renk katar, kelime havuzundaki kelimeleri fazlalaştırır, insanların suç işleme oranlarını azaltır. Kitabın dış görünüşü aslında ne kadar normal değil mi? Bir sürü kağıttan oluşuyor. Ama her bir sözcüğü o kadar sihirli ki kitapların. Ben kitapları okurken, belki de kitabın sözcüklerinin sihrinin etkisiyle büyüleniyorum ve kitaba öyle dalıyorum ki bazen annemin bana seslendiğini bile duymuyorum.

Ben en çok yaşanmış öyküleri anlatan kitapları okumayı seviyorum. Çünkü bizim yaşadığımız dünyada geçen olayları okumak, bir zamanlar o kişinin de bu dünyada yaşadığını bilmek bana çok ilginç geliyor. Sanatın ve kitapların yanında gezmeyi de çok seviyorum. Ben ve ailem birçok yere seyahat ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Ben, bana ayrılan bu bölümde sanat, kitap ve gezilecek yerler ile ilgili yazılar yazacağım. BİLGE’nin PENCERESİ’nden geçmeyi unutmayın. Çünkü burada size anlatacağım o kadar çok şey var ki! Şimdilik benden bu kadar. Çarşamba günü güzel bir sohbetle, belki de bir hayata dokunuşla tekrar buradan size, “Merhaba.” demek istiyorum. 
ETİKET :   bilge çolak çocuk yazar genç yazar bilgenin penceresinden kocaeli life köşe yazısı

Tümü