kocaeli , 15-08-2020

Ben başardım!

15:31:23 | 2018-08-29
Serpil Çolak
Serpil Çolak      serpil@kocaelilife.com

Kocaeli Life’ın içinde ayrı bir cumhuriyet onlar!

Bağımsızlıklarını daha ilk gün ilan ettiler ve topraklarını sürekli genişletiyorlar § Çocukların egemenliğindeki Kids Life’tan bahsediyorum elbette. Sevgili Aslı Gencal ve Büşra Savaş Uçarı’nın her ay büyük bir titizlikle hazırladığı, çocukların renkli dünyasına yolculuk yaptığımız Kids Life; çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak, yenilikleri takip etmelerini sağlayacak ‘Biz Çok Sevdik’, sağlıklı beslenme önerilerinin bulunduğu ‘Çocuk Lezzetleri’, deneyimlerin paylaşıldığı ‘1 Anne 5 Soru’ köşelerinin ardından ‘Kids Style’ sayfalarıyla renklenmişti. Sevgili Aslı Gencal ve Büşra Savaş Uçarı bununla da yetinmedi, Kids Style’ın arkasına ‘Ben Başardım’ köşesini ekledi. Bu köşede her ay bir başarı hikayesi okuyoruz. Şimdiye kadar adını bile duymadığımız, hatta varlığından bile haberdar olmadığımız çocuklarımızla tanışıyor, onların başarılarıyla gururlanıyoruz. Kocaeli’nin adını ülke, hatta dünya genelinde duyurarak göğsümüzü kabartan bu çocuklarımızı tanıdıkça inanıyorum ki geleceğe daha bir güvenle bakacaksınız. Ve bu hikayeleri okudukça hiçbir başarının tesadüfi olmadığını bir kez daha göreceksiniz. Azim ve gayretle yapılan çalışmaların başarıyı getirdiğine şahit olacaksınız. 2.5 yılı geride bırakan Kocaeli Life’ın başarısının altında da işte bunlar yatıyor: İşini severek yapmak, çok çalışmak, istikrarlı ve sabırlı olmak, kaliteden asla ödün vermemek, yenilikleri takip etmek, asla pes etmemek. ‘Ben başardım’ diyebilmeniz için bunlar şart. Temennimiz ilimizde ve de ülkemizde ‘Ben başardım’ diyenlerin sayısının her geçen gün artması... Unutmayın, başarı asla tesadüf değildir.

Başarının sırlarından biri de iyi bir ekiptir, ekip ruhudur. Girişimci, üretken, yaratıcı kişilerle birlikte çalışmak, yol almaktır. Kocaeli Life işte bu açıdan çok şanslı. Ailemize yeni katılan Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın da gücümüze güç katacağına inanıyor, yaptığı röportajları keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. İşte onlardan biri; Özel Şefkat Özel Eğitim Okulu’nun sahibi Hilal Şahinarslan Yaran. İnanıyorum ki özel çocukların şefkat meleğini tanımaktan büyük mutluluk duyacaksınız. İlimizde uzun yıllar televizyon ekranlarında görmeye alışık olduğumuz, son zamanlarda ‘Okuma Sanatı Kulübü’ ile adını sıkça duyuran, eğitim gönüllüsü, kitap kurdu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın röportajlarını kaçırmayın!

 

Eylül sayımızda Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın eseriyle, Tryp By Wyndham Otel’le de tanışacaksınız. Başiskele sahilinin en güzel yerinde inşa edilen, denize sıfır konumu ve muhteşem manzarasıyla dikkat çeken 5 yıldızlı Tryp By Wyndham Otel, Kocaeli’nin sosyal ve eğlence hayatına da renk katacak. Otelin ilk konuğu ünlü sanatçı Demet Akalın olacak.

Bu ay İzmit’in sokaklarını egzoz kokusu yerine parfüm kokusu saracak. Neden mi? Süslü kadınlar sokağa çıkıyor da ondan. Ayrıntıları iç sayfalarımızda bulacaksınız. Gurme Kaşif Gamze Kır Sapancı ile Kaş’ın lezzet duraklarını gezecek, Dr. Arda Süar ile antik kentler yolculuğuna çıkacaksınız.

Yine bu ay, ‘Türkiye’nin elmas çocuğu’, ‘dünyaya ilham veren kişi’, ‘barışın sesi’ gibi unvanları bulunan diplomatik ses sanatçısı Ersin Faikzade’nin ilginç hayat hikayesini keyifle okuyacak, atların mucizesi hippoterapi hakkında merak ettiklerinizi sayfalarımızda bulacak; eğitimden sağlığa, spordan sanata kadar birbirinden renkli konularla haber turuna çıkarken cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin nişanlarına, düğünlerine, sünnetlerine de konuk olacaksınız. Okumaya doyamayacağınız bir sayıyla daha karşınızdayız.

İddia ediyoruz, Kocaeli Life’ın eylül sayısı uzun süre elinizden düşmeyecek.
ETİKET :   serpil çolak kocaeli life köşe yazarı ben başardım gazeteci eylül sonbahar dergi kültür sanat magazin

Tümü