kocaeli , 22-02-2020

Bebeklere özel ilk ve tek merkez; BLUUH BABY SPA

İlimizin bebeklere özel ilk ve tek SPA merkezi Bluuh Baby SPA, hizmete açıldı. Bebeğinizin fiziksel ve bilişsel gelişiminin hızlanmasını ve özgüven kazanmasını istiyorsanız, Bluuh Baby SPA sizi ve bebeğinizi bekliyor

11:28:05 | 2019-07-31

HABER: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: BİLAL SERİM

 

Anne karnında, dış dünyanın karmaşasından uzakta, keyifle büyüyen bebeğinizin; dünyaya geldikten sonra da aynı huzuru hissetmesini istemez misiniz? Üstelik bu huzuru yaşarken kas ve beyin gelişimi desteklenecek, sakinleşecek, özgüven duygusu da güçlenecek… Eğer siz de bebeğiniz için bu kazanımları elde edebileceği farklı bir aktivite arayışındaysanız, Türkiye’nin ilk ve tek bebek SPA merkezi Bluuh Baby SPA’yı henüz keşfetmemişsiniz demektir. Bundan yaklaşık 2 yıl önce İstanbul’da kurulan ve 17’nci şubesi, bebek masajı eğitmen eğitimcisi Gül Barboros tarafından İzmit’te açılan Bluuh Baby SPA, şu sıralar hem annelerin hem de bebeklerin en popüler buluşma noktası.

 

 

0-10 AYLIK BEBEKLER

0-10 ay arasındaki bebekleri için SPA hizmeti veren merkez, ‘mutlu anne mutlu bebek’ sloganıyla yola çıkmış. Bluuh Baby SPA Kocaeli’nin kurucusu Gül Barboros, markayla oğlu Ege’nin doğumuyla birlikte tanışmış. Oğlunu, Bluuh Baby SPA’nın İstanbul’daki merkezine götüren ve suyun, bebeği üzerinde yarattığı olumlu etkiden çok memnun kalan Gül Hanım, Kocaeli’deki bebeklerin de aynı hizmetten yararlanması gerektiğini düşünerek, Bluuh Baby SPA’yı İzmit’e getirmeye karar vermiş. Gül Barboros, Bluuh Baby SPA’da nasıl bir hizmet verdiklerini şu sözlerle anlatıyor:

“Merkezimizde, 0-10 aylık bebekler için özel küvetlerimiz var. Bu küvetlerin içi anne karnındaki ısıyla aynı değerlerdeki suyla dolduruluyor. Bebeklerimizi, bir boyun simidi yardımıyla bu suda yüzdürüyoruz. Ardından onlara rahatlatıcı bir bebek masajı uyguluyoruz.” Yüzme ve masajın bebekler üzerinde pek çok olumlu etkisi olduğunu ifade eden Barboros, sözlerine şöyle devam ediyor: “Floating (suda dans) dediğimiz yüzme uygulamamız, bebeklerin kas gelişimini, dengede durmasını ve kondisyonunu destekliyor.

 

 

SUDA ÖZGÜRLEŞİYOR

Bebek, 38 dereceye kadar ısıtılmış suda bir direnç gösteriyor ve bu kas gelişimi için çok faydalı oluyor. Su, bebeğin göğüs kafesine baskı uyguladığından, bebek soluk alıp verirken akciğer gelişimi de destekleniyor. Yüzme, bebeğin sinir sistemini rahatlatıyor, psikolojik ve sosyal gelişimine katkı sunuyor. Suda yalnız olan bebeğin özgüveni de gelişiyor, bağımsızlığı artıyor. Özellikle kucağa alışan, anne-babadan ayrılamayan bebekler yüzme sayesinde özgürleşmeyi öğreniyor. Bu da bebeğe entelektüel anlamda katkı sunuyor. Bebek masajı ise bedensel ve ruhsal yönden bebeğin gelişimini destekliyor; sağlıklı büyümesini, kan dolaşımının hızlanmasını, kas-iskelet sisteminin gelişmesini ve bağırsaklarında biriken gazın çıkarılmasını sağlıyor. Masaj bebeğin çevresiyle iletişimini de güçlendiren bir uygulama. Bebeklere yaptığımız özel masajlar, onların rahatlamasını, keyiflenmesini ve doğal olarak ebeveynlerinin de mutlu olmasını sağlıyor.” Gül Barboros, bebek masajı konusunda uluslararası sertifikaya sahip bir uzman. Merkezde, yine konunun uzmanlarından hemşire Büşra Telli ile birlikte çalışıyor.

 

DEZENFEKTE EDİLİYOR

Bluuh Baby SPA Kocaeli’de küvetler, her bebek için ayrı ayrı dezenfekte ediliyor, kullanılan su arıtılarak zararlı maddelerden temizleniyor. Bebekler, küvetlere merkezin kurucusu Gül Barboros ve uzman hemşire yardımıyla giriyor. Bebek cildiyle uyumlu boyun simidi eşliğinde, 38 dereceye kadar ısıtılmış ve arıtılmış suyla dolu küvete bırakılan bebekler, o andan itibaren ayaklarını ve ellerini kullanarak su içinde hareket etmeye başlıyor. Bebeklerdeki rahatlama anında gözlemleniyor. 10 ila 25 dakika arasında değişen sürelerle suda kaldıktan sonra çıkarılıyor, kurulanıyor ve Gül Hanım tarafından uygulanan masajla rahatlamış bir şekilde merkezden ayrılıyor.

 

ANNELER DE DÜŞÜNÜLDÜ

Bebek SPA’sında, uygulama sıklığı noktasında herhangi bir sınırlama yok. 0 ila 10 aylık arasındaki bebekler, Bluuh Baby SPA’ya istenildiği sıklıkla götürülebiliyor ancak merkez 10 aylıktan büyük bebeklere hizmet vermiyor. Gül Hanım “10 aydan sonra bebeklerin farkındalıkları çok gelişiyor ve boyun simitlerini takmayı reddediyorlar. Suda efektif şekilde yüzmüyorlar, bu da onlara fayda sağlamıyor” diyor. Bluuh Baby SPA’da sadece bebekler değil anneleri de düşünülmüş. Bebeği yüzerken, annelere el masajının yapıldığı Bluuh Baby SPA Kocaeli’de bir de emzirme odası mevcut. Eğer siz de bebeğinizin huzur dolu bir SPA deneyimi yaşamasını, suyun rahatlatıcı etkisiyle tanışmasını, harika bir masajla gevşeyerek sakinleşmesini isterseniz Bluuh Baby SPA Kocaeli, tam da size göre bir merkez. Üstelik bebeğiniz bu konforu yaşarken siz de harika bir el masajıyla rahatlayabilir, lezzetli atıştırmalıklar eşliğinde diğer annelerle deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Günün sonunda hem bebeğinizin sakinleşip huzur bulduğuna şahit olacak hem de kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Bluuh Baby SPA’ya bebeğinizi sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da güvenle götürebilirsiniz….

 

BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

Yenişehir Mah., İncirlik Sk., No:23 İzmit

Telefon: 0555.018 73 87

Instagram: bluuhbabyspakocaeli

web: www.bluuhbabyspa.com
ETİKET :   bluuh baby spa merkezi gül barboros spa bebek masaj yüzme havuz bebek spa merkezi masaj eğitmeni bebek kocaeli kocaeli life izmit

Tümü