kocaeli , 28-10-2020

Başiskele’nin şanslı kadınları BAŞKEM ile kazanıyor

Başiskele sınırları içerisinde bulunan Symbol AVM’de Başiskele Belediyesi tarafından hizmete açılan BAŞKEM meyvelerini vermeye başladı

12:53:49 | 2020-06-12

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde yer alan ve Başiskeleli kadınların aile ekonomisine katkı sağlaması amacıyla 8 Mart 2020’de hizmete açılan BAŞKEM’de, satışı gerçekleştirilen ürünlerin ücretleri BAŞKEM üyesi kadınlara teslim edildi.

BAŞKEM üyeleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe, maske takma ve hijyen kurallarına uyarak Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda Başkan Özlü ile bir araya geldi. Evlerinde boş zamanlarını verimli kullanarak aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlar, satılan ürünlerin ücretlerini Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün elinden teslim aldılar. Alın terlerinin hakkını almanın mutluluğunu yaşayan kadınlar Başkan Özlü’ye ve ekibine çok teşekkür ettiler.

 

HEM KADINLARIMIZ HEM DE BAŞİSKELEMİZ KAZANIYOR

 

Başkan Özlü burada yaptığı konuşmada, “Bizler ilçemizde kadını ve gençliği hayatın merkezinde, olması gereken yerde değerlendireceğimizi ve her türlü emeğin karşılığını görmesi için gece gündüz çalışacağımızın taahhüdünü vermiştik. Kocaeli’de bir ilki gerçekleştirerek açtığımız mağazamızla kadınlarımızın emeklerini taçlandırdık. Burada aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen Başiskeleli kadınlarımız ve Başiskelemiz kazanıyor.” dedi.

 

 

KADIN GİRDİĞİ HER YERİ GÜZELLEŞTİRİYOR

 

BAŞKEM’i 8 Mart 2020’de Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde yoğun bir katılımla hizmete açtıklarını ifade eden Başkan M. Yasin Özlü, “Açılıştan sonra mağazaya yoğun bir ilgi olduğunu görüyorduk. Lakin açılıştan yaklaşık iki hafta sonra Koronavirüs tedbirleri kapsamında AVM’ler kapanınca satışlarımız aksadı. Geçen hafta yeniden hizmete açtığımız mağazamız tekrar Başiskeleli kadınlarımıza kazandırmaya başladı. Kocaeli’nde bir ilke imza attığımız bu projemize gıptayla bakılıyor. Başiskele Belediyesi olarak kadınlarımızın her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Hanım kardeşlerimiz ile hangi yola çıktıysak sonu hep mutlu ve başarılı oldu. Çünkü kadın girdiği her yeri güzelleştiriyor.” diye konuştu.

 

ÜRÜN YELPAZESİ GÜN GEÇTİKÇE GENİŞLİYOR

 

Başiskele Belediyesi, Başiskele Halk Eğitim Merkezi ve Symbol AVM iş birliğiyle “Sosyal Sorumluluk” projesi olarak faaliyetine devam eden BAŞKEM’de satış temsilcisi olarak belediye personelleri görev alıyor. 

 

“Başiskele Kadın El Emeği Mağazası” isminin verildiği mağazada ilçede yaşayan özellikle ev hanımlarının ürettiği aksesuarlar, dekorasyon ürünleri, mefruşat, el işi örgü, dantel, dokuma, takılar, resimler, tezhip ve hatlar, minyatür ve çiniler, ebrular, ahşap ürünler, cam objeler, süsler, işlemeler, hediyeler satılırken ürün yelpazesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

 

Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen Başiskeleli kadınlar, ürünlerinin BAŞKEM’de satılması için belediyeye başvuruda bulunması gerekiyor.

 
ETİKET :   başiskele belediyesi yasin özlü belediye başkanı başkem başiskele kadın el emeği merkezi kocaeli başiskele

Tümü