kocaeli , 31-05-2020

Başiskele’de Cumhuriyet Bayramı kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Başiskele’de Kaymakamlık Tören Alanı’nda halkın yoğun katılımıyla kutlandı

15:30:24 | 2019-10-30

Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri Başiskele’de 28 Ekim Pazartesi günü Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay ile Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni Başiskele Kaymakamlığı’nda tebrigat töreniyle devam etti. Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Garnizon Komutanı Deniz Albay Ali Eker ve Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü kaymakamlık binasındaki Servetiye Cephesi Toplantı Salonu’nda ilçe protokolü, birim müdürleri ve muhtarların tebriklerini kabul etti.

 

BAYRAMIMIZI ÖZGÜRCE KUTLUYORUZ

Tebrigat törenin ardından Kaymakamlık Tören Alanı’na geçildi. Törene Başiskele’de görev yapan kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân, muhtarlar ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda Kaymakam Atilla Kantay, Garnizon Komutanı Ali Eker ve Başkan M. Yasin Özlü halkı selamladı. Günün anlam ve önemini anlatmak için kürsüye çıkan Kaymakam Kantay bir konuşma yaptı. Cumhuriyet'in ilan edilişinde aziz Türk milletinin yaşamış olduğu badireleri tarihsel bir kurgu içinde aktaran Kaymakam Kantay, "Bugün Cumhuriyet Bayramımızı mutluluk içinde kutluyoruz. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

 

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK İLGİ

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde şiirler okundu, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi koro ekibi birbirinden güzel şarkılar, türküler seslendirdi. Etkinlikte öğrenciler halk oyunları gösterileri, tiyatro gösterileri gerçekleştirdi. Programda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mehter takımı bir birinden güzel eserleri Başiskeleliler için sergiledi. Program sonunda Başiskele Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Koşusu'nda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni de düzenlendi. Öğrencilerin ödüllerini Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Garnizon Komutanı Deniz Albay Ali Eker, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya takdim etti.

Ödül töreninin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları öğrencilerin selamlama ve tören turuyla son buldu.
ETİKET :   başiskele belediye cumhuriyet bayram kutlama yoğun katılım kocaeli

Tümü