kocaeli , 24-07-2019

Baro’ya 7 genç avukat daha

Bir yıllık zorunlu stajlarını tamamlayarak mesleğe ilk adımlarını atan 7 avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı

15:27:58 | 2019-02-01

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 7 genç avukata ruhsatnameleri verildi. Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda düzenlenen törende genç avukatlar Ayşe Pınar Eren, Berkan Emekçi, Muhammet Alim Bayram, Hacer Aygün, Eyüp İltir, Esra Deniz Zengin, Ekin Tuna Evgin yemin ederek ruhsatnamelerini aldılar. Programa Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in yanı sıra  eski baro başkanı Avukat Ersayın Işık, genç avukatların meslektaşları ve aileleri katıldı.

AVUKATLAR DEMOKRASİNİN SAVUNUCULARIDIR 

Törende konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir, “Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atacak meslektaşlarımızı yetiştiren siz değerli ailelere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Baromuz her geçen gün genç avukatlarla büyüyor ve gelişiyor. Avukatlar tarih boyunca adaletsizliklerle savaşan insanlardır. Avukatlar demokrasinin ve temel hakların da savunucularıdır” dedi.

 

DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ 

Candemir konuşmasının devamında, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hukukun su ve hava kadar hayati öneme sahip olduğunu ortaya koymuştur. Bizler yaşanan tüm vahim olaylara karşı baroların daha büyük ve güçlü şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda adalet için hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle aramıza katılan genç meslektaşlarımızla da birlikte daha güçlü olacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından genç avukatlar yemin etti ve ruhsatnameleri verildi. Kocaeli Barosu’nun üye sayısı da 1704’e yükseldi. 

ETİKET :   Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir Kocaeli Barosu yemin töreni