kocaeli , 23-09-2020

Bahçeşehir Koleji’nde yüzde 98,3 yerleşme başarısı

Eğitimin öncüsü Bahçeşehir Koleji başarılarına yenisini eklemeye devam ediyor. 2020 YKS sonuçlarına göre Bahçeşehir Koleji öğrencileri yüzde 98,3 oranında üniversiteye yerleşme başarısı gösterdi

10:40:37 | 2020-09-01

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Bahçeşehir Koleji öğrencileri yüzde 98,3 oranında üniversiteye yerleşme başarısı gösterdi. Öğrencilerin yüzde 27,50’si mühendislik, yüzde 19,07’si tıp, yüzde 12,05’i hukuk bölümlerini tercih ederken, yüzde 36,68’i ise diğer bölümlere yerleşti. Sınava birkaç ay kala geçilen uzaktan eğitim döneminde uygulamaları ve ders içerikleriyle öğrencilerini destekleyen Bahçeşehir Koleji, Yapay Zeka Tabanlı Kişiye Özgü Öğrenme Platformu Metodbox ile uzaktan eğitim döneminde de öğrencilerine kapsamlı bir yönlendirme sundu.

METODBOX KATKISI

11. sınıfın başından 12. sınıfın sonuna kadar devam eden ve Bahçeşehir Koleji’ne özel bir sistem olan YKS Tam Hazırlık Sistemi ile sınava hazırlanan öğrenciler, her yıl hedefledikleri üniversitelere yüzde 100’e yakın oranlarda yerleşiyor. Metodbox ise değerlendirme bölümünde öğrencilere katkı sunarak hedeflerine ilerlemeleri için destek oluyor. Öğrenciler henüz yolun başında rehber öğretmenleriyle birlikte hedeflerini belirliyor, hedef, Metodbox’a kaydediliyor. Metodbox, makine öğrenmesiyle öğrencinin çözdüğü ve çözemediği sorulardan hareketle yol haritasını güncelliyor. Öğrenciler bu sistemle hedefledikleri üniversiteler için gerekli hazırlıkları eksiksiz tamamlıyor.

TEKNOLOJİ DESTEĞİ

YKS başarılarının uzaktan eğitim süreciyle birlikte gözle görülür şekilde arttığını söyleyen Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, bu başarının arkasında öğrencileri hedeflerine göre yönlendiren yapay zeka tabanlı kişiye özgü öğrenim platformları Metodbox’un büyük payı olduğunu vurguladı. Özlem Dağ sözlerine şöyle devam etti: “-Bahçeşehir Koleji olarak Ulusal Sınavlara Tam Hazırlık Sistemi’miz çerçevesinde LGS ve YKS’de her yıl çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Her yıl hem bireysel hem toplam başarı yüzdemiz yüksek. Kişiye Özgü Öğretim Modeli’mizle öğrencilerin öğrenme hızlarına göre içerik sunuyoruz, çok yönlü gelişimi ve düşünme becerilerini artıran STEM+A eğitimiyle çok yönlü gelişim sağlıyoruz ve sınava yönelik yoğun hazırlık programını içeren Ulusal Sınavlara Tam Hazırlık Sistemleri’mizle öğrencilerimizi ulusal sınavlara tam hazır hale getiriyoruz.

KİŞİYE ÖZGÜ ÖĞRENİM

Bahçeşehir Koleji 12 yıldır uyguladığı Kişiye Özgü Öğrenim Modeli (KÖM) ile her öğrenciye özel öğrenme stili ve öğrencinin öğrenme hızına göre öğrenme programı belirliyor. Uzaktan eğitim sürecinin akademik başarıyı olumsuz etkileyeceği görüşünün aksine, Bahçeşehir Koleji’nde uygulanan KÖM’ün yapay zeka teknolojisiyle birleştirilmesiyle bu başarı dikkat çekici şekilde arttı. Sınavlarda başarıyı getiren bu sistemi yapay zeka tabanlı Metodbox platformuna aktardık. Hedef belirlendikten sonra Metodbox’ta yapay zeka teknolojisiyle öğrencinin kazanım eksiklikleri tam zamanlı olarak tespit edildi, öğrencinin platformda bulunan binlerce video, destek ve takviye içerikleriyle eksik olduğu kazanımları güçlendirildi.”

 
ETİKET :   bahçeşehir koleji eğitim öğretim öğretmen öğrenci okul başarı özlem dağ kocaeli

Tümü