kocaeli , 25-05-2020

Az tablet, çok oyun; Afacanlar Dünyası

Çocuklarını AVM’lerin gürültülü oyun alanlarından uzak tutmak ve teknolojik aletlerle gereğinden fazla zaman geçirmesine mani olmak isteyen pek çok aile için Afacanlar Dünyası, vazgeçilmez adres

10:48:39 | 2019-09-06

İşte okullar açıldı, yeni bir eğitim-öğretim yılı daha başladı… Şimdi çocukları, derslerin odaklanacakları uzun bir süreç ve yoğun bir tempo bekliyor. Kış boyunca okula gidip gelecek, çeşitli kurslara katılacak, çok çalışıp yorulacaklar… Peki, okul döneminde de biraz eğlenmeye, keyifli vakit geçirebilecekleri aktiviteler yapmaya hakları yok mu? Elbette var… Bunun bilincinde olan anne-babalar ve eğitim kurumları; kışın soğuk günlerinde çocukların iyi vakit geçirebileceği, eğlenirken öğreneceği, farkındalıklarını artıracak ve onları teknolojik aletlerden uzak tutacak aktivite arayışı içine girdi bile.

 

 

7 AYRI MESLEK 7 AYRI ALAN

Türkiye genelinde çok sayıda şubesi bulunan Afacanlar Dünyası, hem ailelerin hem de öğrencileri için kurum dışı aktivite alanları arayan anaokullarının yakından tanıdığı bir merkez. İlimizde Yenişehir Mahallesi’ndeki şubesiyle hizmet veren ve iş adamı Atakan Karakuzu tarafından işletilen Afacanlar Dünyası; 3-11 yaş aralığındaki çocuklar için kurulmuş çok farklı bir aktivite merkezi. Merkez, çocukların güvenli bir ortamda nitelikli zaman geçirmesi, deneyimleyerek öğrenmesi, yeteneklerinin farkına varması ve tüm bunları yaparken çok eğlenmesi esasına göre hizmet veriyor. Çocuklar, Afacanlar Dünyası’nın 7 ayrı etkinlik alanında, 7 mesleği uygulamalı olarak öğreniyor.

 

 

RENGARENK BİR DÜNYA

Merkez iki kattan oluşuyor. Aynı zamanda kafe hizmeti veren giriş katında 0-3 yaş grubu minikler için bir oyun alanı ve küçük bir de sahne bulunuyor. Mekanın alt katının kapıları ise rengarenk bir dünyaya açılıyor. Burası, oyun oynamayı, araştırmayı, deneyimlemeyi seven 3-11 yaş aralığındaki her çocuk için adeta bir cennet. Afacanlar Dünyası’nda çocuklar için her biri değişik konseptle hazırlanmış; 7 ayrı meslek grubunu anlatan, 7 farklı etkinlik alanı oluşturulmuş. Minik kaşifler alt kata indikleri anda sırasıyla önce itfaiye eri, ardından inşaat mühendisi, arkeolog, aşçı, polis, doktor ve astronot oluyor.

 

 

MESLEKLERE ÖZEL KOSTÜMLER

Her bir alanda, o mesleğe ait kıyafetleri giyiyor ve araç gereçleri kullanıyorlar… Her mesleğin özelliklerine ait kostüm, aksesuar ve dekorların bulunduğu alanlarda itfaiye erleri, görsellerle hazırlanmış yangını söndürmek için gerçek su kullanıyor; inşaat mühendisleri baretlerini takıp binalar inşa ediyor; minik arkeologlar kum havuzunun içine saklanmış hazineleri buluyor; cesur polisler üniformalarını kuşanıp banka soyguncularını yakalıyor; doktorlar beyaz önlükleri ve steteskoplarıyla ateş ölçüp, kalp atışlarını dinliyor; geleceğin astronotları simsiyah uzay boşluğunda ışıldayan yıldızları izlerken gezegenleri tanıyor hatta usta aşçılar, minik elleriyle hazırladıkları hamurlardan pizzalar pişiriyor.

 

 

VAZGEÇİLMEZ ADRES

Afacanlar Dünyası’nda, oyun ablaları eşliğinde toplam 1,5 saat geçiren çocuklar, hem gönüllerince eğleniyor hem de meslekleri uygulamalı olarak tanıma fırsatı buluyor. Merkezde aynı anda 70 çocuk eğlenebiliyor. Kışın soğuk günlerinde çocuklarını AVM’lerin kalabalık, gürültülü ve kaotik oyun alanlarından uzak tutmak; bilgisayar, telefon ve tablet gibi teknolojik aletlerle gereğinden fazla zaman geçirmesine mani olmak isteyen pek çok aile için Afacanlar Dünyası, kış aylarının vazgeçilmez adresi.

 

Afacanlar Dünyası, sadece çocukların değil, anne-babaların da keyifle vakit geçirdiği bir alan. Çocukları alt katta güven içerisinde oynayan aileler de üst katta diğer ailelerle sosyalleşiyor, deneyimlerini paylaşarak hoşça zaman geçiriyor. Afacanlar Dünyası’nın kafesi, annelerin gün toplantıları, kahvaltı organizasyonları ve doğum günü gibi etkinlikler için de sıklıkla tercih ediliyor. Merkez, haftanın her günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Yenişehir Mahallesi, Araç Sok.

No:15 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0506.468 80 03

Instagram: afacanlardunyasiizmit
ETİKET :   Afacanlar Dünyası çocuk eğitim eğlence yaratıcı yaşayarak öğrenme kocaeli meslekler

Tümü