kocaeli , 22-01-2020

Autobella’dan bir ilk: Aracınıza kadın eli değsin

Araç koruma konusunda markasını her geçen gün güçlendiren Autobella, bir ilke daha imza attı; ‘erkek işi’ olarak bilinen oto kuaförlüğü sektöründe kadınlara da yer açtı

12:16:45 | 2018-01-11

Gözünüz gibi baktığınız otomobilinizin bakım ve temizliğinin, bir kadın titizliği ve hassasiyetiyle yapılmasını istemez misiniz? O halde, aracınızı emanet etmeniz gereken adres, Autobella.

 

Araç koruma konusunda sektördeki yerini her geçen gün biraz daha güçlendiren Autobella, bir ilke daha imza atarak ‘erkek işi’ne kadın eli değmesini sağladı.

Feyza ve Aşkın Ekşi kardeşler ile Orhan İstif ortaklığında İstanbul Maltepe’de kurulan ve yaklaşık 4 yıldır ilimizde de faaliyet gösteren Autobella, Keleşler Otomotiv bünyesinde başladığı çalışmalarına Toyota Kaya Plaza, Mengerler Otomotiv ve Fertan Hyndai’de devam ediyor.

Boya koruma, detaylı iç-dış temizlik, seramik kaplama, cam filmi, folyo kaplama uygulamaları, koltuk koruma, motor koruma, klima bakteri temizliği ve ön cam su itici uygulaması gibi konularda oldukça iddialı olan marka, alanında uzman bir ekip ve çağdaş bir teknolojiyle çalışıyor.

Çözüm ortaklarının ve müşterilerinin koşulsuz memnuniyetini hedefleyen Autobella, verdiği hizmetle araç sahiplerine otomobillerini uzun süre ilk günkü gibi yeni kullanma konforunu yaşatıyor.

 

Autobella Toyota Kaya Plaza Şubesi ekibi; Mustafa Kalyoncuoğlu, Aşkın Ekşi, Yusuf Demir, Mine Keskin, Servet Bilgin, Merve Güler, Feyza Ekşi, Mustafa Talan, Emre Yıldız, Mehmet Öztaş, Önder Aydemir ve Uğurcan Şenol.

 

 

ÖNCE YADIRGIYORLAR

 

Kendisini sürekli artan bir ivmeyle geliştiren firma, yaptığı yeniliklere şimdi bir yenisini daha ekleyerek, bünyesinde kadın personel istihdam etmeye başladı.

 

‘Fırsat verildiğinde kadının yapamayacağı iş yoktur’ felsefesiyle hareket eden Autobella, birlikte çalışmaya başladığı Mine Keskin ile ‘erkek işi’ olarak bilinen oto kuaförlüğüne ‘kadın eli’ değmesini sağladı.

 

43 yaşındaki Mine Keskin, Autobella’da uygulanan işlemlerin tümünü bir kadının titizliği ve hassasiyetiyle yapıyor.

 

Detaylı iç ve dış araç temizliğinden pasta-cilaya, seramik kaplamadan jant temizliğine kadar her işte usta olan Mine Hanım, 5 yıldır bu sektörün içinde.

 

İşini çok sevdiğini ve oto kuaförlüğü alanında yapamayacağı bir iş olmadığını ifade eden Keskin, “Daha önce İstanbul’da tekstilciydim. Bu işe bir gazete ilanıyla başladım. Başvurum kabul edilince de mesleğimi yaparak öğrendim.

 

Aslında, oto kuaförlüğü işinin temelinde temizlik var. Temizlik de kadınların uzmanlık alanına girdiği için yaptığım işte hiç zorlanmadım” diyor.

 

Oto kuaförlüğü sektöründe görev yapanların tamamı erkek olduğu halde bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadığını ve Autobella’daki iş arkadaşlarıyla uyum içinde çalıştığını da söyleyen Mine Hanım, “Dışarıdan bakan insanlar mesleğimi önce yadırgıyor. Halbuki bana göre kadının yapamayacağı iş yok. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz” şeklinde konuşuyor.

 

 

MEMNUNİYET ARTTI

 

Autobella’nın ortaklarından Feyza Ekşi ise Mine Hanım ile birlikte çalışmaktan çok memnun olduğunu dile getiriyor ve Mine Keskin ile tanışmalarının hikayesini şöyle anlatıyor:

 

“Mine Hanım’ın iş başvurusu elime ilk ulaştığında, açıkçası pek de sıcak bakmadım. Sadece erkeklerin çalıştığı bir sektörde kadın personelle çalışmanın sıkıntılar yaratabileceğini düşündüm.

 

Ancak Mine Hanım, hiç vazgeçmedi. Bir süre sonra başvurusunu tekrarlayıp ‘‘Bana bir şans verin’’ deyince kendisiyle tanışmak istedim.

 

O günden beri Toyota Kaya Plaza bünyesindeki şubemizde birlikte çalışıyoruz ve onunla beraber yol alıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.

 

Mine Hanım şubelerimizde görev yapan 67 mavi yakalı çalışanımız içindeki tek kadın personel. O aramıza katıldığı günden beri şubemizdeki tertip ve düzen arttı, beşeri ilişkiler düzeldi. Ayrıca müşteri memnuniyeti oranlarımız da yükseldi.”

 

Mine Hanım’ın diğer kadınlara da örnek ve öncü olması gerektiğini söyleyen Feyza Ekşi, şimdi Mine Keskin ile birlikte çalışmaktan çok mutlu ve Autobella bünyesinde daha fazla kadın çalışana istihdam yaratma konusunda kararlı.
ETİKET :   Autobella Keleşler Otomotiv Toyota Kaya Plaza otomotiv otoservis servis hizmeti

Tümü