Ata’mızın okulu ziyaret edildi

PAYLAŞ

Öğrencilerinin tarihsel ve kültürel mirası kavramasını, yaptığı etkinliklerle de öğrenmesini önemseyen ODTÜ KYÖD Okulları, M. Kemal Atatürk’ün askeri eğitimini aldığı Harbiye Askeri Müzesi ziyaretiyle çalışmalarına bir yenisini daha ekledi

Haber: Reha KÜÇÜKÖZLER

ODTÜ GV Özel KYÖD Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi kapsamında, Okul Müdürü Güler Telli ve öğretmenleri Arzu Aydın Yıldız öncülüğünde Harbiye Askeri Müzesi’ni ziyaret ederek özel ve çok anlamlı bir çalışma gerçekleştirdiler. Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde askeri okul olarak kullanılan Harbiye Askeri Müzesinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıfını, ders malzemelerini, arkadaşlarıyla oturduğu sırayı yakından görme fırsatı bulan öğrenciler bir anlamda tarihin derinliklerinde güzel bir yolculuğa çıktılar.

T.C. İnkılâp Tarihi dersi kapsamında işlenen konuların tarihsel gerçekliğinin farkındalığını yaşayan öğrencilerin gözlerindeki derin saygı ve heyecan görülmeye değer bir tablo oluşturdu. Ayrıca müzede, Türk tarihinin en önemli anlarına tanıklık etmiş çeşitli eserleri incelediler. Türk tarihine ait önemli savaşların panoramik görüntülerinin ve çeşitli objelerin yer aldığı Selçuklu ve Osmanlı Tarihi Salonunu dikkatle inceleyip ilgililerden ayrıntılı bilgiler edindiler. ODTÜ KYÖD öğrencileri gezi sonunda çok mutlu olduklarını ifade ederek öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Bir Cevap Yazın