kocaeli , 21-11-2019

Ata’yı ziyaret ettiler

Limon Evi Anaokulu’nun minik öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk için yazdıkları mektuplarla beraber Anıtkabir’i ziyaret etti

11:38:13 | 2018-12-08

Başiskele’de hizmet veren Limon Evi Anaokulu’nun minik öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında pek çok etkinliğe imza attı. Hafta boyunca Büyük Önder ile ilgili çalışmalar yapan çocuklar, daha sonra kurum yöneticileri, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret etti.

Limon Evi Anaokulu yönetimi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk için kapsamlı bir anma programı hazırladı.  Atatürk köşesinin özenle süslendiği okulda, öğrencilere bir hafta boyunca Atatürk ile ilgili bilgiler verildi, devrimleri anlatıldı, anma etkinlikleri yapıldı. Minik öğrenciler, Atatürk hakkındaki duygularını yazdıkları mektuplarla dile getirdi; yazılan mektuplar okulun Atatürk köşesinde sergilendi.

10 Kasım sabahı, saat 09.05’te okullarındaki anma törenine katılan öğrenciler, daha sonra aileleri ve öğretmenleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etmek üzere Ankara’ya doğru yola çıktı. Anıtkabir’e giderken Atatürk için yazdıkları mektupları da yanlarına alan çocuklar, mozoleyi ziyaret ettikten sonra mektuplarını Anıtkabir Komutanlığı’na teslim etti.

 

İLETİŞİM

Adres: Yeşilyurt Mah. Galip Erenoğlu Cad. No:59/1A/1 Orka Life Sitesi Başiskele

Tel: 0262.344 22 24 – 0553. 790 22 01

Web: www.limonevi.com

Instagram: limonevianaokulu

ETİKET :   limon evi anaokulu gazi mustafa kemal atatürk atatürk anıtkabir ziyaret öğrenci eğitim öğretmen