Artvin Tanıtım Günleri başladı

PAYLAŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Artvinliler Birliği tarafından düzenlenen “Artvin Tanıtım Günleri” başladı

 

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

İnterteks Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Artvin Tanıtım Günleri’ne Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Artvinliler Birliği Başkanı İmad Erdoğan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KTO Başkanı Sibel Moralı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ARTVİN’İ YAŞATMAYA GELDİK

Artvinliler Birliği Başkanı İmad Erdoğan programın açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan, Artvin’i Kocaeli’de yaşatmaya geldiklerinin altını çizerek, “Hopa Müzemiz, yöresel balımız, resim ve motiflerimiz ve tarihi güzelliklerimizi Kocaeli’ye yaşatmaya geldik” dedi.

ARTVİN’DEN SELAM GETİRDİM

İmad Erdoğan’ın ardından kürsüye gelen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kocaeli’de yaşayan Artvinlilere seslendi. “Sizlere Artvin’den selam getirdim” dedi. Uzun yıllar Bursa’da yaşadığını belirten Kocatepe Kocaeli’de yaşayan Artvinlilere “Sizin çektiğiniz özlemi çok iyi anlıyorum. Buraya tarihi ve doğal güzelliklerimizi anlatmaya geldik” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ GÖNLÜ ZENGİN BİR KENT

Mehmet Kocatepe’den sonra kürsüye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu çıktı. Karaosmanoğlu, Anadolu’nun tüm çiçeklerinin Kocaeli’de yer aldığını belirterek “Kocaeli gönlü güzel bir kenttir. Anadolumuzu tanımamız için düzenlediğimiz tanıtım günleri büyük bir fırsat. Artvin tanıtım günleri hayırlı ve bereketli olsun” şeklinde konuştu.

BEN DE ARTVİNLİ SAYILIRIM

Karaosmanoğlu’ndan sonra kürsüye Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy çıktı. Aksoy eşinin Artvinli olduğunu belirtti ve “Artvin Tanıtım Günleri’nin önemi, benim için büyük. Artvin doğasıyla ve kültürüyle örnek şehirlerimizden birisidir. Uzun yıllar memleket hasreti çeken Artvinliler için önemli bir çalışma. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ederim” dedi.

Artvin Tanıtım Günleri’nin açılış töreni protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle son buldu. Artvin Tanıtım Günleri 13 Mart’a kadar açık olacak.

Bir Cevap Yazın