kocaeli , 25-08-2019

Arslanbey Ortaokulu'nun 'İcat Çıkarma' zamanı

Türkiye’de bir ilk olan “İcat Çıkarma Atölyesi” Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın önerisi ile Öğrenci Konseyi tarafından Kartepe Arslanbey Ortaokulu’nda hayata geçirildi.

12:56:48 | 2018-05-24

ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Çocukların bilimsel becerilerini ortaya çıkarmak için geliştirilen ‘İcat Çıkarma Atölyesi’ kentimizde ilk defa Kartepe Arslanbey Ortaokulu’nda kuruldu. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın önerisi ile Öğrenci Konseyi tarafından kurulan atölye içerisinde yüzlerce kitap, çeşitli zeka geliştirici oyunlar, tablet ve bilgisayarların yer alıyor. Öğrencilerin bol bol icat çıkaracağı atölyede kodlama, fen ve sosyal bilimler üzerine çalışmalar yapılacak.

BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İcat Çıkarma Atölyesinin öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerini geliştirip, birçok projenin ortaya çıkmasına vesile olacağını belirten Okul Müdürü Nurdan Karbuz, “Bu atölyenin kurulmasında büyük emekleri olan Üsküdar Üniversitesi SKS Direktörü Özcan Demir’e, Öğrenci Konseyi Başkanı Faruk Varan’a ve konseydeki tüm öğrencilere şükranlarımı sunuyorum. Bu yıl Arslanbey Ortaokulu için ilklerin ve yeniliklerin yılı oldu. 1 yıl gibi kısa süre içerisinde hayata geçirdiğimiz çok sayıda çalışmanın olumlu neticelerini aldık. Daha nice güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.
ETİKET :   kartepe arslanbey ortaokulu icat çıkarma atölyesi

Tümü