kocaeli , 31-05-2020

Anneliği beraber şekillendirdik

Köşemizin bu ayki konuğu, kentimizin yeni evliler ve yeni anneler tarafından çok iyi tanınan ve bir o kadar da sevilen fotoğrafçısı, Burcu Demirel

13:34:36 | 2016-09-13

Köşemizin bu ayki konuğu, kentimizin yeni evliler ve yeni anneler tarafından çok iyi tanınan ve bir o kadar da sevilen fotoğrafçısı, Burcu Demirel

1978 doğumlu olan Demirel,  Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun.

Bir süre uluslararası bir firmada çalıştıktan sonra başlayan fotoğraf yolculuğunu, 5 yıldır profesyonel olarak sürdürmekte.

9 yıldır ise yakışıklı Poyraz'ın annesi...

***Poyraz hayatınıza girdikten sonra yaşantınızda neler değişti?

Öncelikle ben değiştim, anne oldum. Kesinlikle daha duygusal ve hassas bir kadına dönüştüm. Onu kendim büyütmek istediğimden, şimdilerde doğru bir seçim olduğunu düşündüğüm şeyi yaparak kariyerime ara verdim. Böylece kreşe başlayana kadar her ilkine şahit olabildim. Oğlumun bu anlarını fotoğraflarken de şu andaki mesleğim olan fotoğrafçılığa adım attım.

***Kendinizi nasıl bir anne olarak tanımlarsınız?

Evimizde doğrular ve yanlışlar, sınırlar ve kurallar var. Çocukların yönlendirmeye ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. Ona fiziksel veya ruhsal açıdan zarar verebilecek şeyleri mümkün olduğunca elimine ediyorum. Bize bağımlı doğan çocuğumuzun, en ‘sağlıklı’ şekilde bağımsızlaşmasını bu şekilde sağlıyoruz.

***Çocuğunuzla birlikte neler yapmaktan ve nerelere gitmekten keyif alıyorsunuz?

Bizim şansımız, doğa içinde yaşamak. Dolayısıyla yazın da kışın da vaktimizin çoğunu dışarda geçirebildik. Bir kısıtlamamız yok. Nerede vakit geçirmekten hoşlanıyorsak, oraya gidiyoruz.

***Bu zamana kadar annelikle ilgili ‘keşke’leriniz ve ‘iyiki’leriniz oldu mu? Nelerdir?

Biz anneliği, Poyraz ile birlikte şekillendirdik. O ilk kez evlat oldu, ben ilk kez anne... Her anne gibi doğru bildiklerimi yapmaya çalıştım. Mutlaka yanlışlarım vardır, onlar keşkelerimdir işte... Ama onu küçük yaşta oyun gruplarına götürmek ve sosyalleşmesini sağlamak iyi ki yaptım dediğim şeylerden biri.

***Poyraz’ın büyüme sürecinde asla vazgeçemeyeceğiniz ürünler var mı? Nelerdir?

Özellikle  0-5 yaş arası, Poyraz için aldığımız her şeye ekstra özen gösterdik. Tüm ürünleri titizlikle seçtik. Yine de vazgeçemeyiz dediğimiz bir ürün olmadı.
ETİKET :   Anneler Burcu Demirel Çocuklar

Tümü