kocaeli , 31-05-2020

Anne olmadan önce mükemmel bir anneydim

17:43:28 | 2016-12-08

Bu ayki konuğumuz, sesini çok sevdiğimiz Gül Özgüner Altın. Gül Hanım başarılı bir sanatçı ve eğitimci olmasının yanında, henüz yeni sayılabilecek bir anne. Koral Altın ile evli olan ve Yaman adında dünya tatlısı bir oğlu bulunan Gül Hanım ile annelik hakkında konuştuk.

 

***Gül Hanım, sizi biraz tanıyalım mı?

1987, Kocaeli doğumluyum. KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi müzik bölümünden mezun olduktan sonra pedagojik formasyon eğitimimi tamamladım ve müzik öğretmenliğine başladım. 2011 yılında evlendim ve ocak 2015’te oğlum Yaman'ı kucağıma aldım. Bebeğimle birlikte öğretmenliğe ara verdim. Şu anda Mayıs 2015'te kurduğum müzik grubumla beraber Kocaeli ve İstanbul'da konserler veriyorum.

 

***Gül Özgüner Altın, 3 kelime ile nasıl bir annedir?

Planlı, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, özverili.

 

***Oğlunuzu büyütürken 'iyi ki'leriniz neler?

Oğlumu büyütürken aldığım en doğru karar, tam zamanlı çalışma hayatına ara vermem oldu. Yaman'ın bütün ilklerini birlikte yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. Şu an tüm zamanımı almayan ama beni çok mutlu eden, tutkuyla yaptığım bir işim var.

 

***Çocuğunuzla birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız mekanlar nerelerdir?

Bu mekanlar kışa ve yaza göre değişiyor. Kışın maalesef tüm çocuklu aileler gibi AVM'leri tercih ediyoruz. Kasabın Mutfağı kış aylarında tercihlerimizden biri. Közz Restaurant'ı da seviyoruz lezzeti, oyun odası ve oyun ablası sebebiyle. Bahar ve yaz aylarında Hayal Kahvesi, kahvaltı için Titiz Sapanca, Cansu Alabalık ve Manzara Kartepe en sevdiklerimiz.

 

****Yaman'ı yetiştirirken özellikle önemsedikleriniz nelerdir?

Hamileyken 'anne olmadan önce mükemmel bir anneydim' diye bir cümle okumuştum ve anlamsız bulmuştum. Büyük büyük konuşurdum, 'asla şöyle yapmayacağım, asla şunu yedirmeyeceğim, asla şunu kullandırmayacağım,…' Şimdi kendimi 'asla' dediğim bir sürü şeyi bazen mecburen bazen de isteyerek yaparken buluyorum. Yaman'ın merhametli, özgüvenli paylaşmasını bilen, başarılı, dürüst, saygılı, sevgi dolu ve hepsinden önemlisi mutlu bir birey olması bizim için çok önemli. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz.
ETİKET :   Gül Özgüner Altın Koral Altın KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi

Tümü