kocaeli , 07-03-2021

Akven İnşaat: Marka olma yolunda ilerliyor

Doğayla uyumlu, insanların huzur içinde yaşayabileceği butik projelerle adından söz ettiren Akven İnşaat marka olma yolunda hızla ilerliyor

12:28:45 | 2021-02-08

RÖPORTAJ: SERPİL ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İ. HAKKI TİMUÇİN

 

Kalabalıklardan uzak, butik projelerle adından söz ettiren Akven İnşaat, her yeni projede çıtayı biraz daha yukarılara taşıyor. Bunda Akven İnşaat’ın sahibi Volkan Gümüş’ün ‘inşaat mühendisi’ olmasının da payı büyük.

Volkan Bey; ihtiyaçlar doğrultusunda proje üretmekle kalmıyor, her detayı en ince ayrıntısına kadar planladığı yapıları marka değeri yüksek ürünlerle destekliyor. Her proje bir sonrakine ışık tutuyor, üzerine konulan yeniliklerle mükemmele doğru yoluculuk devam ediyor.

Çok fazla ya da hızlı proje üreterek değil, doğru zamanda doğru adımlar atarak markalaşma yolunda ilerleyen Akven İnşaat, bunun karşılığını da ‘müşteri memnuniyeti’ olarak alıyor. Akven İnşaat’ı Türkiye’de tanınan, uluslar arası düzeyde bilinen bir marka yapmayı hedefleyen Volkan Gümüş ile sektördeki gelinen noktayı ve yeni projesini konuştuk.

 

 

 

Volkan Bey, biraz kendinizden biraz da Akven İnşaat’ın kuruluşundan bahseder misiniz?

1981 yılında Kars’ta dünyaya geldim. İlköğrenimimi Kars’ta tamamladım, 1995 yılında ailemle birlikte Kocaeli’ye taşındık. Orta ve lise eğitimimi Kocaeli’de tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne girdim. 2005 yılında mezun oldum, bir müşavirlik firmasında çalışarak sektöre adım attım. Akven İnşaat ise 2008 yılında proje hizmetiyle faaliyete başladı, 2011 yılından itibaren konut projelerimizi uygulamaya başladık.

 

İlk projeniz hangisiydi?

Ofisimiz Derince’de olduğu için o bölgede 3 projeyi hayata geçirdik, sonra baktık ki bulunduğumuz alan bize yetmiyor, yönümüzü Kocaeli’de sanayinin daha az olduğu Bağçeşme ve Başiskele gibi lokasyonlara çevirdik. Yeni projelerimizi bu bölgelerde uygulamayı tercih ettik.

  

İnşaat mühendisi olmanın artılarını mutlaka yaşıyorsunuzdur, öyle değil mi?

Sektördeki projeleri uygulayan firmaların teknik insanlardan oluşan kadrolara sahip olması gerektiğini düşünüyorum. İnşaat mühendisleri de malzemeyi ve tekniği en iyi şekilde bir araya getiren kişilerdir. Yapıların planı, projesi, yapım ve denetimi inşaat mühendislerinin kontrolünde olmalıdır çünkü uygulama sonrasında oluşabilecek problemleri önceden görebilirler. Ben de bir inşaat mühendisi olarak müşterilerimin aradığı nitelikteki bir dairenin hem estetik hem teknik uygulamalarını daha iyi yapabiliyorum. Bunun için de detayları tespit edip ayrıntılara dikkat ederek projelerimizi üretiyoruz. Her proje bitiminde ‘Neden daha iyisi olmasın?’, ‘Neden daha kaliteli bir yaşam sunmayalım’ diyerek, kendimizi geliştirdik. Mükemmelliyetçi yaklaşımla daha nitelikli yapılar üretmeyi hedefledik. Daha butik ve konsept projeler tasarlamaya başladık. Çok kalabalık olmayan, insanların iyi ilişkiler kurabildiği, yeşil alanların ve sosyal donatıların ön plana çıktığı projelere ağırlık verdik. İlk konsept projemizi de ‘Armoni’ adıyla hayata geçirdik.

 

 

Neden Armoni?

Projelerimiz hem doğayla hem yaşamla uyumlu olduğu için bu adı seçtik. Projelerimizi incelediğinizde kullanım alanlarından cephe renklerine kadar her şeyin doğayla uyum içinde olduğunu görebilirsiniz. Armoni 1’in ardından Armoni 2 projesini de tamamladık, şimdi sırada Armoni 3 var.

 

Konsept projeleriniz için Başiskele bölgesini seçmenizin özel bir nedeni var mı?

Başiskele bölgesi; şehre çok yakın olmasına rağmen doğayla iç içe konumu, muhteşem manzarası ve tertemiz havasıyla en uygun lokasyon olarak karşımıza çıktı. Hayata geçireceğimiz proje de bu bölgeye uygun bir nitelik taşıyordu, yapılaşma noktasında örnek teşkil etmesi amacıyla Başiskele’de karar kıldık. Proje alanı olarak da hem genişlik hem de gelişmişlik açısından en uygun bölgelerden biriydi. Armoni 1 ve Armoni 2 beklentilerimizin üzerinde büyük bir ilgi gördü. Her iki projemizde de yaşam başladı, tüm dairelerimiz dolu.

 

5 YIL GARANTİ VERİYORUZ

  

Armoni projelerinde hayat nasıl gidiyor, inşa ettiğiniz konutlarda oturanlardan nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Akven İnşaat olarak müşterilerimize satış sonrası da hizmet vermeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar hiç olumsuz geri dönüş almadık. Ufak tefek aksaklıklar yaşandığında ise anında çözüm üretiyor, eksiklikler varsa tamamlıyoruz. Akven İnşaat’tan ev alanlar 5 yıl garantili oturuyor. Bu taahhütümüz insanlara güven veriyor. Onların hayatlarından memnun ve mutlu olması bizi de mutlu ediyor, bir sonraki projemizde daha iyisini yapma hırsıyla çalışıyoruz.

  

Sizin projelerinizi diğerlerinden ayıran en önemli özellik nedir?

Bizleri farklı kılan sayısal çokluk değil nitelik. Doğayla uyumlu, insanların huzur içinde yaşayabileceği, iyi komşuluk ilişkileri kurabileceği projeler üretmiş olmamız. Daire içlerine bakarsanız, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlandığını, kullanışsız alan bırakılmadığını görürsünüz. Müşterilerimiz evlerine yerleştiğinde, yaşam alanlarının en ergonomik şekilde oluşturulduğuna şahit oluyor. Tüm detayları müşteri gözüyle planlıyor, projelerimizi buna göre yapıyoruz. Hayata geçirdiğimiz her bir proje, bir sonraki projemize ışık tutuyor. İhtiyaçları daha doğru tespit etmemize, mükemmele ulaşmamıza yardımcı oluyor. Her projede çıtayı biraz daha yukarıya taşıyoruz. Trendleri yakından takip ediyor, yapılarımızı marka değeri olan ürünlerle destekliyoruz. Tüm bunlar göz önüne alındığında marka olma yolunda ilerlediğimize inanıyoruz. Çünkü insanlar her zaman beklentilerinin üzerinde daireler teslim alıyor. Beklentisinin üzerinde bir ürün elde ettiği için de bize olan güveni artıyor.

 

ARMONİ 3 GELİYOR

 

Volkan Bey, Armoni serisinin devamı geliyor sanırım.

Şu an gündemimizde Armoni 3 projemiz var. Yeni projemizle ilgili tüm hazırlıkları tamamladık, mart ayında lansman yapacağız. Projemiz yine Başiskele’de, Hastane Caddesi üzerinde olacak. Diğer projelerimizde olduğu gibi kalabalık bir site olmayacak, 200 metrekare bandında geniş ve ferah konseptli 40 daireden oluşan butik bir proje hayata geçireceğiz. Ütü odasından kilerine kadar her detayı planladık. Bu projede yerden ısıtma sistemini kullanacağız. Her projemize insanlarımızın ihtiyaçlarını göz önüne alarak yenilikler katıyoruz, Armoni 3 de böyle oldu. Pandemi sürecinde insanlarımız daha geniş açık alanlara ihtiyaç duydu. Bu düşünceden yola çıkarak, geniş balkonlar ve teraslar yapmayı planlıyoruz. Yeni projemizde bir bahçe masasının rahatça konulabileceği, ferah ve keyifli vakitlerin geçirilebileceği açık alanlar yer alacak. Armoni 3’ü, 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planlıyoruz. Armoni 3 de diğerleri gibi gibi doğayla uyumlu, dış mimarisiyle ve iç kullanım alanlarıyla insanların hayalini kurduğu bir proje olacak.

 

Projeleriniz daha çok kimlere hitap ediyor?

Yaşam alanını gerçek anlamda kullanmak isteyenlere, doğayı ve manzarayı sevenlere, evin içindeki huzuru ve mutluluğu arayanlara hitap ediyor. Kendisini güvende hissetmek isteyenlere, konfordan vazgeçemeyenlere, çocuklarını gönül rahatlığıyla büyütmek isteyenlere hitap ediyor. Yeşil alanlarıyla ve sosyal donatılarıyla fark yaratan bir sitede keyifli bir yaşamın kapısını aralamak isteyenlere hitap ediyor. Armoni projelerinde her zaman iddialı olduk, yine iddialıyız. Bazı projelerde inşaat bitince boşluklar olur ancak bizim projelerimiz tamamlandığında yaşam alanlarının tamamı satılmış olur, boş daire kalmaz.

 

 

EN KARLI YATIRIM ARACI

 

Akven İnşaat’ın projeleri aynı zamanda iyi bir yatırım aracı oldu.

Evet, Akven İnşaat’tan alan kazanıyor. Özellikle lansmandan daire satın alanlar yüzde 20’ye varan bir kar marjı elde ediyor. Akven İnşaat’ın yapıları yaşamak için ne kadar keyifliyse yatırım için de o kadar karlı. Birikimlerini değerlendirmek isteyenler karlı olduğu kadar risksiz bir yatırım aracı olan Akven İnşaat’ın projelerini mutlaka görmeli.

 

Aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Odası üyesisiniz, değil mi?

2015 yılında İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım. 3 dönem boyunca görev yaptım. Şu anda da üst kurul delegesi olarak görevime devam ediyorum. 

 

Volkan Bey, gelecekte firmanızı nerede görmek istiyorsunuz?

Doğru zamanda doğru adımlar atarak markalaşma yolunda ilerliyoruz. Akven İnşaat’ı Türkiye’de tanınan hatta uluslararası düzeyde bilinen bir marka yapmayı hedefliyoruz. Bu noktada çok fazla ya da hızlı proje üreterek değil, doğru işi yaparak yol almak istiyoruz. Sağlam adımlarla hedefimize doğru ilerliyoruz.

 

 

 

İLETİŞİM

Telefon: 0 262 333 1 444

E-Posta: akven@akveninsaat.com.tr

Instagram: @akvengrup

--12--
ETİKET :   akven inşaat konut inşaat ev site havuz Volkan Gümüş kocaeli

Tümü