kocaeli , 04-07-2020

30 Ağustos coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, ilimizde coşkuyla kutlandı

11:16:43 | 2018-08-30

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

PROTOKOL TAM KADRO

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı için resmi töreni düzenlendi. Kocaeli Valiliği A Kapısı önündeki alanda gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Garnizon Komutanı Kadir Yıldız, Ak Parti Milletvekili Cemil Yaman, İlyas Şeker, Radiye Sezer, Katırcıoğlu, CHP milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Dsp İl Başkanı Halim Dedeoğlu, İyi Parti İl Başkanı Serdar Kaman, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Gündüz, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, ve vatandaşlar katıldı.

ASKERİ ARAÇLA SELAMLADILAR

Tören Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Garnizon Komutanı Kadir Yıldız’ın askeri araçla protokol üyelerini ve halkı selamlamasıyla başladı. Vali Aksoy araç üzerinden “Bayramınız kutlu olsun” dedi. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

GURUR YAŞIYORUZ

Törende kent protokolü adına konuşma yapan Deniz Binbaşı Hikmet Girgin, “Bugün ebedi Başkomutan ve aziz Türk Milleti’nin bağrından çıkmış olan evlatlarının kazandığı 30 Ağustos Zaferi’ni kutlamanın haklı gururu yaşıyoruz. Bu zafer düşmana atılan sert bir tokattır. Bu zafer Türk Milleti’nin inanç ve azminin zaferidir. Düşmana karşı şahlanıştır. Mustafa Kemal Atatürk kısa zamanda birlik ve beraberliği sağlamayı başarmıştır” ifadelerini kullandı. 

 

ETİKET :   Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Garnizon Komutanı Kadir Yıldız Kocaeli Valiliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı