kocaeli , 19-01-2020

AGED’in yarışmasında BİLNET’in başarısı

Atık Kağıt ve Geri Dönüşümcüler Derneği’nin (AGED), ülke genelinde düzenlediği "Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor" yarışması sonuçlandı. BİLNET öğrencileri 2. oldu

12:47:27 | 2019-06-24

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi'nde bulunan, anasınıfından Anadolu ve fen lisesine 58 derslikten oluşan BİLNET Okulları'nda kağıt, plastik ve elektronik atıkların toplanması için ayrı ayrı her koridorda bulunan özel çöp kutuları yıl içerisinde atıklarla doldu. Öte yandan öğrencilere atıkların geri dönüşümüyle ilgili, onların duyarlılığını artırmak amacıyla yine eğitim sürecinde birçok etkinlik düzenlenmişti. Yazar Sima Özkan, evsel atıkların ayrıştırılmasıyla ilgili seminer gerçekleştirirken, ortaokul öğrencileri “Orman” isimli oyunlarıyla çevreye duyarlılığa dikkat çekmişti.

 


Atık kağıt ve geri dönüşümü konusunda bilinçlendirilen öğrenciler AGED’in düzenlediği yarışmada dereceye girerek bunu kanıtlamış oldu. Özellikle ilkokul öğrencilerinin kampanyaya yoğun ilgi göstermesi dikkat çekerken bu durum okul yönetimini ayrıca sevindirdi. Öğrenciler, “Atıkları dönüştür, dünyayı değiştir” şeklindeki mesajlarıyla da alkış aldı.

 
ETİKET :   bilnet okulları okul eğitim öğrenci geri dönüşüm başarı izmit kocaeli

Tümü