kocaeli , 31-05-2020

Adliye koridorları sanatla buluştu

1- 5 Nisan Avukatlar Haftası etkinlikleri kapsamında Kocaeli Adliyesi’nde karma sergi açıldı

12:36:47 | 2019-04-05

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

1-5 Nisan Avukatlar Haftası nedeniyle Kocaeli Adliyesi Baro Salonu'nda heykel, minyatür ve yağlı boya çalışmalarının yer aldığı karma bir sergi açıldı. Füsun Doğanay, Ceren Acurman, Meltem Çömlekçioğlu, Nuray Mutlu ve Berrin Kaymak'ın eserlerinin yer aldığı serginin açılışına Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski baro başkanlarından Sertif Gökçe, Ersayın Işık, Mehmet Cumhur Arıkan ve çok sayıda avukat katıldı.

HER BİRİNDE AYRI BİR EMEK VAR

Serginin açılışında konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Bugün buradaki eserleriyle bu serginin açılması katkısı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her birinde ayrı emek ayrı bir çaba var. Davetimize katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve hepinizin Avukatlar Günü kutlu olsun” dedi. 

Baro Başkanı Candemir yaptığı konuşmasının ardından eser sahiplerine birer teşekkür plaketi takdim etti. Plaket takdiminin ardından 8 heykel, 12 minyatür ve 13 yağlı boya tablosunun yer aldığı sergi gezildi. Sergi bugün mesai saatlerine kadar açık olacak.

 

ETİKET :   1-5 Nisan Avukatlar Haftası Avukatlar Haftası Avukatlar Günü Kocaeli Adliyesi Kocaeli Barosu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sergi